Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Astrid Lindgren – książki obrazkowe

W bibliotekach całej Polski trwa akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek”. W jej ramach rozdajemy przedszkolakom wyprawki czytelnicze i zapraszamy do odwiedzania i korzystania z bibliotek całymi rodzinami. (tutaj znajdziecie szczegóły akcji)

Oczywiście wypożyczenie książki nie wystarczy – trzeba ją jeszcze razem z maluchem przeczytać 😉 Jeśli boicie się, że będziecie się przy tym nudzić, już pędzimy z odsieczą i znakomitymi książkami Astrid Lindgren.

Okazuje się bowiem, że słynna autorka ma w swoim dorobku również wiele książek dla kilkulatków, z dużą ilością ilustracji. Ta część dorobku pisarki wydawana jest u nas dopiero od kilku lat, więc w Polsce nie weszła jeszcze do kanonu literatury dziecięcej, a zdecydowanie warto ją poznać. Na szczęście tej „obrazkowej Lindgren” mamy we wszystkich naszych filiach w bród!

W większości tych historyjek spotkacie bohaterów doskonale znanych z klasycznych powieści szwedzkiej pisarki. Jest więc cykl o Bullerbyn, są Lotta z Ulicy Awanturników, Pippi i Emil ze Smallandii. Kapitalnej, przygodowej fabule towarzyszą tu przepiękne, najczęściej realistyczne i dość klasyczne ilustracje. We wszystkich wyczuwa się naturalny dla pisarki szacunek dla autonomii dziecka i niesamowite ciepło, właściwe tylko wymarzonym krainom dzieciństwa. To znaki firmowe twórczości pani Astrid.

Oby to ciepło otoczyło Was podczas rodzinnej lektury! Zapraszamy do bibliotek!

Dostępność książek w naszej bibliotece sprawdzicie, klikając tutaj!