Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Babcocha / Justyna Bednarek, il. Daniel de Latour

Podobno cała Polska kocha się w dziesięciu skarpetkach duetu Bednarek & de Latour. Tudzież w pięciu sprytnych kunach tego samego autorstwa. Być może teraz was zaszokuję, ale mi jakoś ani skarpetki, ani kuny do serca nie przypadły. Natomiast Babcocha, tego samego zespołu, o! to zupełnie inna historia.

Dysponująca magicznymi umiejętnościami i – co ważniejsze – życiową mądrością Babcocha przylatuje pewnego dnia do wsi Grajdołek i zaczyna zaprowadzać tam nowe porządki. Wykorzystując znajomość ludzkiej psychiki i nie stroniąc od czarodziejskich sposobów, rozpina parasol ochronny nad zapomnianym i uciskanym oraz rozdaje prztyczki naciągaczom i zarozumialcom. A pomaga jej w tym najprawdziwsze Licho.

Każdy króciutki rozdział to osobna przygoda, w której życiowe obserwacje nierozerwalnie łączą się z humorem sytuacyjnym, językowym i oczywiście rysunkowym – wszak nazwisko rysownika to już gwarancja plastycznych fajerwerków! Całości patronuje duch Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Znawcy i miłośnicy jego poezji będą mieli dodatkową satysfakcję podczas czytania tej cudnej książeczki swojej pociesze.

Polecam

Anna Cała

Wiek +6

Zapraszamy po tę i inne książki Justyny Bednarek KLIK

A jeśli jesteście fanami ilustracji Daniela de Latoura, zobaczcie, co możemy Wam zaproponować KLIK