Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza / Adam Kay

śmieszna książka medyczna

Czy wypada śmiać się z medycznych przypadłości naszych bliźnich? Cóż, doktor Adam nie daje nam wyboru! Książka jest prześmiesznym zapisem zdobywania lekarskich szlifów przez młodego angielskiego medyka. Pokazuje nie tylko, jak dziwne pomysły mogą mieć pacjenci i na ile sposobów można sobie zrobić krzywdę, ale również z jak wieloma absurdami muszą na co dzień zmagać się lekarze.

Kay, obecnie już eksdoktor, wybrał bardzo ciekawą i przeważnie radosną specjalizację z położnictwa, ale po drodze musiał „zaliczyć” też inne oddziały. Właściwie wypadałoby w tym miejscu ostrzec osoby wrażliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o tematy okołoporodowe, że subtelność nie jest wiodącą cechą tych humorystycznych wspomnień. Tych mnie wrażliwych, a ciekawych, jakiż to wypadek można mieć np. z pilotem od telewizora, jajkiem niespodzianką tudzież gąbka w kształcie dzielnego Strażaka Sama, zapraszam do lektury.

Dzięki temu paradokumentowi nie tylko pośmiejemy się do bólu brzucha, ale też spojrzymy od całkiem innej strony na funkcjonowanie służby zdrowia. Z większą wyrozumiałością, ba, z podziwem! Zwłaszcza, że angielskie szpitale zdają się cierpieć na niemal identyczne bolączki, co nasze.

Polecam

Anna Cała

Dostępność książki sprawdź w naszym katalogu KLIK

Najnowszych książek z zakresu medycyny szukaj tutaj KLIK