Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Drugie urodziny LIVE-BOOK CAFE

Kawiarnia Live-Book Cafe ma już dwa lata! To spore niedopowiedzenie, jeśli napiszemy, że zaczynamy raczkować… raczej chodzimy na spacery i to długodystansowe!
Z okazji urodzin kawiarnia przygotowała moc atrakcji:

GDZIE TA KAWA?

Daj się poznać! Zrób zdjęcie, którego tematem będzie miejsce – dokąd zabrałaś/-łeś naszą kawę, np. do pociągu, autobusu, pracy, szkoły, itp. Wyślij do nas jedną, wybraną fotografię za pośrednictwem Facebooka (@LiveBookCafe). Najciekawsze ujęcia nagrodzimy!

TABLICA URODZINOWA

Odwiedź naszą kawiarnię i na przygotowanym kuponie złóż nam urodzinowe życzenia – namaluj lub napisz coś „od siebie”. Każda karta zostanie umieszczona na „tablicy urodzinowej”, a te najbardziej oryginalne zostaną nagrodzone!

TŁUSTY CZWARTEK

Czeka na Was kiermasz pączków – do wyczerpania zapasów!

KONCERT URODZINOWY

16 lutego (czwartek) o godzinie 15:00 odbędzie się koncert Live-Book Music, połączony z urodzinowym „sto lat” i tortem. Specjalnie dla Was wystąpią: Aleksandra Żmuda i Dominik Maciąg.

Mamy już dwa lata! 🥳To spore niedopowiedzenie, jeśli napiszemy, że zaczynamy raczkować… raczej chodzimy na spacery i to długodystansowe! 😎

Z okazji urodzin kawiarnia przygotowała moc atrakcji ⬇️

➡️ GDZIE TA KAWA? ☕️
➡️ TABLICA URODZINOWA 📜
➡️ TŁUSTY CZWARTEK 🥯
➡️ KONCERT URODZINOWY – 16.02.2023 (czwartek) o godzinie 15:00. Wystąpią: Aleksandra Żmuda i Dominik Maciąg 🎼

O artystach

Aleksandra Żmuda – ur. w 2002 roku, mieszkanka Zelczyny. Muzyka towarzyszy jej od urodzenia, a przygodę z fletem rozpoczęła w 2012 roku. Ukończyła
z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie, zaś aktualnie jest studentką drugiego roku studiów licencjackich
w klasie fletu prof. dr h.c. Barbary Świątek-Żelaznej w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Na swoim koncie ma wiele osiągnięć w konkursach ogólnopolskich
i międzynarodowych, m.in.: I miejsce w II International Viennese Spring Music Competition, I miejsce w London International Music Competition 2022,  I miejsce w IV. Danubia Talents Liszt International Music Competition ONLINE 2022, II miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie, I miejsce w MEDICI International Music Competition, I miejsce w I Kyoto International Music Competition, I miejsce w King’s Peak International Music Competition- California, I miejsce w Imka Music Competition – Sarajevo, I miejsce
w Iscart International Music Competition – Lugano, Szwajcaria, I miejsce w VIII Rome International Music Competition, Złoto w IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych ,,Finalis”.
 Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich, pod kierunkiem takich profesorów, jak: prof. dr h.c. Barbara Świątek-Żelazna, prof. Janos Balint, dr hab. Ewelina Zawiślak, dr hab. Agata Igras, prof. Dejan Gavric, prof. Nuno Inacio, prof. Wally Hasse, prof. Aldo Baerten. Koncertowała m.in. w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji.

Dominik Maciąg – ur. w 2002r. w Miechowie. Związany z muzyką od najmłodszych lat. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie, z wyróżnieniem ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Aktualnie – student drugiego roku Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie akordeonu dr Wiesława Ochwata, gdzie realizuje również studium pedagogiczne.

Na swoim koncie ma wiele osiągnięć w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach, m.in.: Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe (2019), Konkurs Muzyczny Centrum Edukacji Artystycznej (Lublin 2021, Jarosław 2020), Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Ostravie (2022). Swoje umiejętności doskonalił na warsztatach oraz kursach mistrzowskich u muzyków z całego świata, m.in.: u prof. Claudio Jaccomucciego (Włochy), prof, Georgio Delarolle (Włochy), dr Macieja Frąckiewicza (Niemcy), Michaela Bridgea (Kanada), dr Josepha Petrica (Kanada). Bierze czynny udział artystyczny w zespołach folklorystycznych na poziomie ogólnoeuropejskim, m.in Z.P.I.T. Miechowiacy.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcecie wspólnie z nami świętować urodziny! 2 lata to poważny wiek, jeszcze jedno mrugnięcie okiem i będziemy dorośli…

Zapraszamy!