Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Dwie głębiny

Każdy kij ma dwa końce, a każda wystawa… „Dwie głębiny”? 😉 Nasze ciągi komunikacyjne (klatka schodowa + korytarz I piętro) zostaną ozdobione niezwykłymi fotografiami autorstwa Edyty Filipek-Bajor, pod kuratelą Marcina Kani. Wernisaż wystawy „DWIE GŁĘBINY” odbędzie się 24 września o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie. Dla tych, którzy nie będą mogli wspólnie otwierać wystawy mamy informację – ekspozycja zostaje z nami od 22 września do 29 grudnia. Zachęcamy do zwiedzania naszego budynku, ponieważ każde piętro kryje swoje sekrety… 😉

Wstęp wolny!

O autorce:

Edyta Filipek – Bajor –  fotografka z zamiłowania, dla której pasja stała się z czasem również sposobem na życie. Interesuje ją fotografia krajobrazowa, reportażowa, rejestrowanie zastanych momentów. W tym celu przemierza krainę Jeziora Mucharskiego w poszukiwaniu pięknych krajobrazów i kadrów. Sama siebie nazywa “specjalistką od autoportretów”, zawodowo realizuje również sesje portretowe, gdzie głównym narzędziem i mocną stroną – oprócz aparatu – jest jej wrażliwość i uważność na drugiego człowieka.

Należy do Stowarzyszenia Fotograficznego “Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego oraz Ogólnopolskiej Twórczej Grupy Fotograficznej Art. Fokus 13. Organizuje spacery fotograficzne i spotkania miłośników fotografii. Uczestniczy w działaniach społecznościowych, inicjuje projekty fotograficzne i spotkania, zapraszając do współpracy interesujących twórców. Wraz z Marcinem Kudelą prowadzi warsztaty fotograficzne dla osób niezrzeszonych, w ramach aktywności Kalwaryjskiego Klubu Fotograficznego w Centrum Kultury i Sportu.

Zawodowo również: certyfikowana księgowa, mgr inż. towaroznawstwa, z pasji – włóczykij, ogrodniczka, czasem krawcowa, miłośniczka ptaków, kwiatów, wschodów słońca, podróży tam  „gdzie ludzi mało”, wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej
w Zebrzydowicach. Na co dzień  prowadzi studio fotograficzno-filmowe Fotoeffect. Credo: “Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre” – Terry Pratchett, oddaje charakter jej działań. Jest otwarta i lubi fotograficzne wyzwania.

Zapraszamy!