Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

I. Skawina – dawniej i dziś

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie ma przyjemność zaprosić Państwa na podróż w czasie! Cykl wydarzeń – „Skawina – dawniej i dziś” to kameralne, jubileuszowe spacery organizowane przez MBP oraz partnerów – specjalistów i pasjonatów poszczególnych zagadnień. Półtoragodzinne wycieczki przeniosą Was zarówno do początków naszego miasta, jak i do chwil z lat dziecięcych, odsłaniając kurtynę czasu. 660 lat tradycji, 660 lat historii, 660 lat doświadczeń i kolei losów splecionych ze sobą, zamkniętych w serii 4 spotkań tematycznych. Kto wie, może to dopiero początek…?

Plakat cyklu spotkań "Skawina-dawniej i dziś".

SKAWIŃSKI RYNEK – DAWNIEJ I DZIŚ

Podczas pierwszego spaceru zapraszamy na skawiński rynek. Jak wyglądał kiedyś, jak zmieniła się infrastruktura? Jaka działalność skupiała się dookoła i jaką rolę spełniał przez lata w strukturze miasta? Na te i inne pytania można będzie uzyskać odpowiedzi już 26 maja (niedziela) o godzinie 15:00. Spotkanie poprowadzi Stanisław Grodecki – Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Skawiny. Powspominajmy i przenieśmy się wspólnie w czasie.

START – MBP w Skawinie, godzina 15:00

Wstęp bezpłatny – obowiązują zapisy!

Jak się zapisać?

– mailowo: biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl

– telefonicznie: 12 276 25 71

– osobiście: Biblioteka Główna, ul. W. Sikorskiego 18.

Plany kolejnych spacerów będą pojawiały się sukcesywnie na naszej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy!

#Skawina660 #SkawinaMiastoZkulturą