JA INŻYNIER – fotorelacja z wernisażu

5 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie odbył się wernisaż wystawy Pawła Kowala pt.: JA INŻYNIER… Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – pojawiło się około 100 gości! Do tej pory był to największy wernisaż w naszej bibliotece. Cieszymy się, że nasze mury goszczą niezwykłych artystów. Mimo liczby uczestników wernisaż przebiegł w miłej i kameralnej atmosferze.

Wydarzenie rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor Joanny Węgrzyn, prowadzona wspólnie z autorem wystawy. Po niej padło kilka słów od przyjaciółki twórcy z ASP oraz 2 krótkie, humorystyczne filmiki autorstwa Pawła Kowala, przybliżające tematykę wystawy i jego osobę. Sama wystawa stanowi połączenie dwóch natur: inżyniera i artysty, absolwenta AGH i ASP. Motywem przewodnim są przedmioty dnia codziennego, niezauważalne i niezbędne, rozłożone na “części pierwsze” – lecz w sposób nieszablonowy.

Wystawę JA INŻYNIER… będzie można oglądać w dniach 04.02 – 13.04.2023.

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za zaufanie i oficjalnie witamy w gronie Przyjaciół Biblioteki!

Poniżej relacja z wydarzenia: