Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Klub Młodego Programisty – PODSUMOWANIE

Za nami 3 tygodnie wakacyjnych warsztatów Klubu Młodego Programisty – oj, działo się! 😄

Nasi najmłodsi programiści w trakcie zajęć poznali roboty Dash, doskonalili umiejętność programowania w Scratchu, w ruch poszły także roboty Photon oraz płytka Makey-Makey.

Uczestnicy warsztatów mieli również okazję m.in. zaprojektować ruchomy szyld na płytkach micro:bit, zaprogramować własnego chatboxa, a także stworzyć kartkę ze świecącymi elementami.

W najstarszej grupie zrobiło się już dużo poważniej 😉 A to dlatego, że młodzi programiści mogli zmierzyć się z wyzwaniami, z jakimi zmagają się profesjonaliści w codziennej pracy. Na zajęciach powstały m.in. prototypy maszyn do teleportacji, projekty własnych gier, a także propozycje aplikacji przydatnych w przyszłości.

Wszystkie zajęcia stanowiły świetną okazję do doskonalenia umiejętności i kompetencji przydatnych we współczesnym świecie – od poznania podstaw programowania, poprzez rozwijanie umiejętności współpracy w grupie, aż do stworzenia danego projektu i jego testowania.

Ogromnie dziękujemy Trenerkom z Klubu Młodego Programisty za profesjonalne przeprowadzenie zajęć oraz uczestnikom za obecność na wakacyjnych warsztatach. To był bardzo dobry i produktywny czas! 😍

Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobrą wiadomość – to nie koniec naszej przygody z Klubem Młodego Programisty!

Bądźcie czujni i obserwujcie naszą stronę oraz Facebooka – warsztaty z programowania powrócą w nasze progi już od nowego roku szkolnego! Szczegóły już wkrótce 😊

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć: