Mitologia. Przygody słowiańskich bogów / Melania Kapelusz, il. (zachwycające) Ewa Poklewska-Koziełło

Piękna książka Słowianie

Wydawać by się mogło, że o rodzimych wierzeniach nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic pewnego. Wszak dokumenty piśmienne dotyczące naszych praprzodków generalnie zaczęły się pojawiać dopiero z przybyciem w ten zakątek świata duchownych chrześcijańskich. A im, oględnie mówiąc, nie zależało przesadnie na konserwowaniu słowiańskiej religii. Na szczęście wielkie bogactwo wierzeń, obrzędów i opowieści przechowało się w tradycji ludowej.

Dzięki temu możemy dziś wziąć do ręki i przeczytać z naszymi dziećmi ten przepiękny tom. Poznamy – zgodnie z tym, co obiecuje tytuł – nie tylko mity o stworzeniu człowieka czy drzewie świata, ale też opowieści o przygodach słowiańskich bogów, równie niezwykłych i emocjonujących, co wyczyny greckich herosów.

Album został stworzony przez wspaniały żeński tandem. Melania Kapelusz to popularna autorka książek dla najmłodszych, od lat publikująca w „Świerszczyku”. Z tym dwutygodnikiem związana jest również autorka ilustracji Ewa Poklewska-Koziełło, której prace na pewno kojarzycie z bardzo wielu publikacji dla dzieci. A są to ilustracje zapierające dech w piersiach!

Cała książka to istne cudo, jak każda pozycja wydana w prestiżowej serii Egmont Art!

Polecam

Anna Cała