Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Oferta zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych – czerwiec

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie, ujętej w kilka modułów tematycznych.  Kontynuujemy tematy z poprzednich miesięcy, uzupełniając ofertę o nowy temat – VI – realizowany w czerwcu.

Zapisy już od najbliższej środy 25.05.2022 r.

I. „Biblioteka bez tajemnic” – kontynuujemy zajęcia, podczas których w ramach wycieczki w formie lekcji bibliotecznej przybliżamy nową siedzibę MBP w Skawinie. Zajęcia dedykowane grupom, które będą po raz pierwszy w naszej siedzibie.

II. „Ozobot bezpieczny na drodze” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I-VI) – warsztaty edukacyjne z elementami kodowania i zabawami logicznymi. Oprócz utrwalenia tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym poznamy również roboty Ozobot i ich działanie (uruchamianie, obsługa, sporządzanie przykładowych tras).

III. „Kreatywny konstruktor” (zajęcia dla klas II-VIII) – zajęcia składające się z dwóch części: zapoznania się z tematyką najciekawszych konstrukcji mostów z różnych części świata oraz warsztatów z wykorzystaniem klocków K’nex.

IV. ,,Budowanie na dywanie” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I) – zajęcia obejmujące aktywności rozwijające myślenie przestrzenne, kreatywność oraz zdolności manualne z wykorzystaniem różnego rodzaju klocków.

V. „Biblioteki Świata w jednym miejscu” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I-VI) – temat obejmować będzie prezentację najciekawszych – nie tylko architektonicznie – bibliotek na świecie. Podczas twórczej części zajęć uczestnicy zaprojektują i narysują projekt własnej biblioteki przy wykorzystaniu graficznego programu komputerowego Art. Rage.

VI. „Stacja Photon” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I-VI) – zajęcia z wykorzystaniem robotów Photon oraz elementami zabaw logicznych.

Dla grup, które skorzystały z modułu I – „Biblioteka bez tajemnic”, w ramach kolejnej wizyty oferujemy wybór tematu II, III/IV, V lub VI.

Zajęcia realizowane będą od 6.06.2022 r.

W celu ustalenia terminu wizyty i tematu prosimy o kontakt:

💻 mailowy: multicentrum@biblioteka-skawina.pl
☎️ telefoniczny: 12 276 25 71
🙋‍♀️ lub osobisty w siedzibie MBP w Skawinie (ul. Sikorskiego 18)

Serdecznie zapraszamy!