Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Oferta zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych – kwiecień

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie, którą przygotowaliśmy na kwiecień. Oferta została ujęta w kilka modułów tematycznych. W związku z dużym zainteresowaniem tematem III i IV postanowiliśmy kontynuować ofertę  tematyczną również w kwietniu. Zapraszamy do zapisów szczególnie te grupy, które nie miały możliwości skorzystania z oferty w marcu. Dla grup, które zrealizowały wszystkie z poniższych tematów, proponujemy temat II a. w wersji świątecznej. 


I. „Biblioteka bez tajemnic” – kontynuujemy zajęcia, podczas których w ramach wycieczki w formie lekcji bibliotecznej przybliżamy nową siedzibę MBP w Skawinie. Zajęcia dedykowane grupom, które będą po raz pierwszy w naszej siedzibie.

II. „Ozobot bezpieczny na drodze” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I-VI) – warsztaty edukacyjne z elementami kodowania i zabawami logicznymi. Oprócz utrwalenia tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym poznamy również roboty Ozobot i ich działanie (uruchamianie, obsługa, sporządzanie przykładowych tras).

II a. Dla grup, które były na zajęciach „OZOBOT BEZPIECZNY NA DRODZE” proponujemy zajęcia w wersji „OZOBOT NA ŚWIĘTA”

III. „Kreatywny konstruktor” (zajęcia dla klas II-VIII) – zajęcia składające się z dwóch części: zapoznania się z tematyką najciekawszych konstrukcji mostów z różnych części świata oraz warsztatów z wykorzystaniem klocków K’nex.

IV. ,,Budowanie na dywanie” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I) – zajęcia obejmujące aktywności rozwijające myślenie przestrzenne, kreatywność oraz zdolności manualne z wykorzystaniem różnego rodzaju klocków.


Dla grup, które skorzystały z modułu I – „Biblioteka bez tajemnic”, w ramach kolejnej wizyty oferujemy wybór tematu II lub III/IV.


Zajęcia realizowane będą od 4.04.2022 r.


W celu ustalenia terminu wizyty i tematu prosimy o kontakt:

💻 mailowy: multicentrum@biblioteka-skawina.pl
☎️ telefoniczny: 12 276 25 71
🙋‍♀️ lub osobisty w siedzibie MBP w Skawinie (ul. Sikorskiego 18)

Serdecznie zapraszamy!

Grafika promująca zajęcia dla grup zorganizowanych w kwietniu. Zawiera obrazki klocków, robotów ozobot i elementy dekoracji wielkanocnych.