Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Oferta zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych – maj

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie, ujętej w kilka modułów tematycznych.  Kontynuujemy tematy z poprzednich miesięcy, uzupełniając ofertę o nowy temat – V – realizowany w maju.

Zapisy już od najbliższej środy 27.04.2022 r.

I. „Ozobot bezpieczny na drodze” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I-VI) – warsztaty edukacyjne z elementami kodowania i zabawami logicznymi. Oprócz utrwalenia tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym poznamy również roboty Ozobot i ich działanie (uruchamianie, obsługa, sporządzanie przykładowych tras).

II. „Kreatywny konstruktor” (zajęcia dla klas II-VIII) – zajęcia składające się z dwóch części: zapoznania się z tematyką najciekawszych konstrukcji mostów z różnych części świata oraz warsztatów z wykorzystaniem klocków K’nex.

III. „Biblioteka bez tajemnic” – kontynuujemy zajęcia, podczas których w ramach wycieczki
w formie lekcji bibliotecznej przybliżamy nową siedzibę MBP w Skawinie. Zajęcia dedykowane grupom, które będą po raz pierwszy w naszej siedzibie.

IV. ,,Budowanie na dywanie” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I) – zajęcia obejmujące
aktywności rozwijające myślenie przestrzenne, kreatywność oraz zdolności manualne
z wykorzystaniem różnego rodzaju klocków.

V. „Biblioteki Świata w jednym miejscu” (zajęcia dla grup przedszkolnych i klas I-VIII) – temat nawiązujący do obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek, obejmować będzie prezentację najciekawszych – nie tylko architektonicznie – bibliotek na świecie. Podczas twórczej części zajęć uczestnicy zaprojektują i narysują projekt własnej biblioteki przy wykorzystaniu graficznego programu komputerowego Art. Rage.

Dla grup, które skorzystały z modułu I – „Biblioteka bez tajemnic”, w ramach kolejnej wizyty oferujemy wybór tematu II, III/IV lub V.

Zajęcia realizowane będą od 4.05.2022 r.

W celu ustalenia terminu wizyty i tematu prosimy o kontakt:

💻 mailowy: multicentrum@biblioteka-skawina.pl
☎️ telefoniczny: 12 276 25 71
🙋‍♀️ lub osobisty w siedzibie MBP w Skawinie (ul. Sikorskiego 18)

Serdecznie zapraszamy!