Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO DNIA 15 LIPCA 2022 R.

Z niezwykłą przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę wyjątkowego skawińskiego wydarzenia. Już od 5-go maja do 30-go czerwca oglądną Państwo w naszych przestrzeniach kolorową, wakacyjną wystawę pn. “Pędzlem po mapie” – autorstwa utalentowanej Żanety Migo. Wernisaż zaplanowany został na niedzielę 8-go maja na godzinę 17:00 w bibliotecznej Kawiarni Żywej Książki (Live-Book Cafe, ul. Sikorskiego 18, Skawina).

Zapraszamy Was w podróż do cudownych miejsc świata, pejzaży – gdzie kolory w niebagatelny sposób zaklinają szarą codzienność. – Szczególnie teraz, po pandemii, kiedy wszyscy tak bardzo potrzebujemy żywych barw i radości, a podróżowanie, ostatnimi czasy było tak bardzo trudne… – mówi Artystka.

Żaneta maluje od dziecka – To moja największa pasja! – wspomina. Studiowała sztukę ogrodową, która nierozerwalnie łączy się z rysunkiem, projektowaniem i wrażliwością na piękno natury. – Bardzo lubię języki obce. Na co dzień pracuję w korporacji, a “po godzinach” łączę czas spędzany z rodziną z miłością do sztuki. – Żaneta maluje i rzeźbi wraz ze swoimi dziećmi w domowej pracowni, uwielbia spędzać czas tematycznie – choćby odwiedzając muzea. Jest organizatorką ukierunkowanych spotkań “ze sztuką przy kawie” skierowanych do grona dorosłych odbiorców, gdzie stara się wspierać innych w doskonaleniu swoich umiejętności malarskich i rysunkowych.

Wszystkie wspaniałe prace będą mogli Państwo oglądać w godzinach otwarcia naszej bibliotecznej kawiarni Live-BOOK Cafe:

Poniedziałek: 7:00-20:00
Wtorek: 7:00-20:00
Środa: 7:00-20:00
Czwartek: 7:00-20:00
Piątek: 7:00-20:00
Sobota: 14:00-20:00
Niedziela: 14:00-20:00

Wstęp wolny – zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką!

PS. Szczególnie mocno zapraszamy na wernisaż – bowiem właśnie wtedy Artystka zdradzi nam swoje inspiracje i motywy dla poszczególnych prac, a wierzcie nam – są na prawdę wspaniałe!

A poniżej kilka ujęć z wernisażu wystawy “Pędzlem po mapie”: