Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Pożegnanie Prof. Anny Kudeli

1 listopada 2019 r. zmarła Prof. Anna Kudela, polonistka, świetny pedagog, regionalistka, wieloletni członek Redakcji „Informatora” Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Niezwykły Człowiek. Od lat zaprzyjaźniona z naszą Biblioteką. Była inicjatorką wielu wspólnie podejmowanych przedsięwzięć, m.in. monograficznej wystawy, poświęconej Henrykowi Różyckiemu (2010), ale także życzliwym recenzentem obranych kierunków rozwoju. Jak mało kto rozumiała, czym jest współczesne bibliotekarstwo, wspierała nas w realizacji zamierzeń i zawsze niezawodnie służyła radą. A to tylko odczucia jednego z wielu skawińskich środowisk zawodowych, z którymi współdziała.

***

W każdym razie swoim życiem, miłością do literatury, życzliwością dla ludzi, mądrością, społecznym zaangażowaniem, ale też niezwykłą skromnością i zwykłą dobrocią zasłużyła na trwałe miejsce w pamięci skawinian. Przynajmniej wyrażone w patronowaniu lokalnej Bibliotece.
Żałuję, że nie wpadłem na to wcześniej i nie podzieliłem się z Nią tym pomysłem. Wtedy z pewnością zrobiłaby jeszcze więcej, żeby nadal być z nami i nie dopuścić, bym zamysł ten zrealizował…
Pogrzeb śp. Prof. Anny Kudeli rozpocznie się 9 listopada 2019 r. (sobota) o godzinie 12:00 w kościele pw. św. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie.

Michał Grzeszczuk