Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Roboty w ruch!

To tytuł naszego najnowszego projektu, realizowanego w partnerstwie z:
✔️ Stowarzyszeniem Juvenilis – z młodzieńczą siłą
✔️ Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Skawinie
✔️ Zespołem Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
✔️ Zespołem Placówek Oświatowych w Kopance 
✔️ Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Rozwiń Skrzydła”

🤔 O co w zasadzie chodzi?🤔

„Roboty w ruch!” to cykl warsztatów edukacyjnych z kodowania, skierowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. W pierwszym etapie projektu udział wezmą zgłoszone wcześniej grupy zorganizowane z placówek oświatowych współtworzących wydarzenie. Drugą część stanowić będą bezpłatne wakacyjne warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie, na które już od 1 czerwca 2019 r. będą mogły zgłosić się wszystkie zainteresowane dzieci w wieku 7-11 lat.

🤔 Ale po co? 🤔

Choć programowanie najczęściej kojarzy nam się z wielogodzinnym wstukiwaniem w komputer niezrozumiałych kodów, wprowadzanie jego podstaw i elementów wcale nie musi być trudne! Szybki postęp i zmiany cywilizacyjne wpływają na to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie zawody wykonywać będą za kilka/kilkanaście lat obecni uczniowie. Istnieją jednak uniwersalne kompetencje, których przydatność na pewno nie wygaśnie, takie jak: umiejętność logicznego myślenia, łączenia faktów, poszukiwania odpowiedzi w sytuacji problemowej, pracy zespołowej i… KREATYWNOŚĆ!

To taką wiedzę rozwijać będą uczestnicy wszystkich warsztatów, zaczynając od 5-latków, a kończąc na uczniach III klasy. Istoty kodowania najłatwiej nauczyć poprzez dobrą zabawę i różnorodne aktywności, zarówno te tradycyjne (analogowe), jak i bardziej skomputeryzowane. Wisienkę na torcie stanowić będzie praca z robotami edukacyjnymi Photon, na których rozwój i zachowanie wpływać będą umiejętności poznawane przez uczestników podczas zajęć.

👍 Brzmi świetnie – co teraz? 👍

Zachęcamy do śledzenia naszych relacji z poszczególnych warsztatów, a także dzielenia się ze światem informacją o nich. Wszystkich rodziców, których temat szczególnie zainteresował i chcieliby, by ich dzieci (7-11 lat) wzięły udział w zajęciach w okresie wakacji zapraszamy do obserwowania naszego facebooka dokładnie w Dzień Dziecka, bo to wtedy ruszą zapisy do grup wakacyjnych!

🧐 Zostańcie czujni! 🧐

Projekt jest współfinansowany ze środków z budżetu Gminy Skawina.