Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

seria “Kepler62” / Timo Parvela, Bjørn Sortland

Moje dziecko w ogóle nie chce czytać! – ile razy my, bibliotekarze, słyszymy ten jęk z ust zatroskanych rodziców… Dziś prezentujemy sprawdzone remedium na tę niestety dość częstą bolączkę. Do serii „Kepler62” nie tylko nie trzeba zachęcać – te książki trzeba dzieciom rekwirować, by były w stanie ruszyć do codziennych zajęć!

Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Na cierpiącej suszę Ziemi nie dzieje się dobrze, a ludzkość zaczyna szukać ratunku w kosmosie. Dwaj bracia, Joni i Ari, pozostawieni sami sobie, próbują przetrwać w nieprzyjaznej rzeczywistości. W ich ręce wpada tajemnicza gra komputerowa, której nikt do tej pory nie ukończył, a wokół której narosło mnóstwo legend… W drugim tomie poznajemy kolejną protagonistkę, Marie, która ma zupełnie inne doświadczenie życiowe niż chłopcy.

Tak zaczyna się niesamowita przygoda pełna tego, czego spodziewamy się w znakomitym science fiction: loty kosmiczne, obcy z otchłani, pojedynki i pościgi. A dla dopełnienia całości – czuła, głęboka relacja między braćmi, pozwalająca cały czas pamiętać, o co tak naprawdę toczy się stawka…

Książki z tej serii są niezwykle miłe w czytaniu: przyjazny format, mnóstwo pięknych ilustracji, krótkie rozdziały. Ten starannie przemyślany projekt wydawniczy ma też nietypową międzynarodową proweniencję. Otóż poszczególne tomy piszą na zmianę Norweg Bjørn Sortland i Fin Timo Parvela, a całość ilustruje dla odmiany Szwed, znany z ilustracji do filmów z serii Angry Birds, Pasi Pitkanen. Ten tercet egzotyczny robi świetną robotę!

Rekomendujmy tę książkę dla czytelników i czytelniczek w wieku 8+. W naszych zbiorach znajdziecie (jak na razie) 4 z 6 tomów, w bibliotekach w Skawinie i Woli Radziszowskiej.

Poleca Anna Cała

Dostępność książek w naszej bibliotece sprawdzicie pod linkiem https://tiny.pl/rz7rt

Polecamy również pozostałe nasze recenzje: https://biblioteka-skawina.pl/category/ksiazka-miesiaca/