Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Skawina: Rusza cykl wydarzeń kulturalnych „Spotkania z biblioteką”

glos24.pl

Autor: Aleksandra Tokarz
Data publikacji: 17.09.2020

Wakacje dobiegły końca. Do domów wkrada się wszechobecna rutyna, a pogoda robi się coraz bardziej jesienna… W odpędzeniu ponurej aury z pomocą przychodzi Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, która przygotowała cykl wydarzeń kulturalnych, odbywających się pod zbiorczym szyldem „SPOTKAŃ Z BIBLIOTEKĄ”. Projekt w sposób kreatywny i inspirujący przybliży czytelnikom świat literatury i otworzy na różnorodne kulturalne doznania.

Eventy odbędą się w formie tradycyjnej, jednak zostaną dostosowane do obowiązujących zaleceń. Organizatorzy zapewniają jednak, że mimo obowiązujących limitów miejsc, zrobili wszystko, aby wydarzenia były dostępne dla jak najszerszej grupy odbiorców! Jest to możliwe dzięki internetowi i Telewizji Skawina, która będzie prowadzić relacje na żywo na facebookowym profilu biblioteki.

-Kierujemy naszą ofertę do wszystkich osób pragnących poszerzyć swoją literacką pasję, a także tych, w których kulturalne zainteresowania bardzo chętnie rozbudzimy! – przekonują organizatorzy.

Jakie „Spotkania z biblioteką” czekają na uczestników?

BIBLIO-TREKKING vol. 2

Druga edycja wyjątkowej wycieczki organizowanej wspólnie z Kołem Miejskim PTTK, podczas której uczestnicy odwiedzą Filie MBP w Skawinie, znajdujące się na terenie Gminy. Wycieczka odbędzie się 26 września 2020 r.(sobota). Start punktualnie o godzinie 9:00 spod nowej siedziby Biblioteki (ul. Sikorskiego 18). Trasa wycieczki obejmuje miejscowości: Skawina, Wola Radziszowska, Radziszów, Borek Szlachecki oraz Zelczyna. Uczestnicy odwiedzą nie tylko filie biblioteczne, ale także zabytki usytuowane na obranym kursie. Zwieńczeniem wycieczki będzie integracyjny grill!

Udział w Biblio-trekkingu jest całkowicie darmowy. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy.

NOWA BIBLIOTEKA

Dlaczego NOWA? Oczywiście chodzi o nową siedzibę! Jednak także dlatego, że organizatorzy starają się otwierać na całkiem nowe doświadczenia! Biblioteka ma przede wszystkim promować czytelnictwo, kulturę i edukację. Jednak nikt nie powiedział, że metody promocji muszą być tradycyjne…

29 września o godz. 11:00 odbędzie się symboliczne, kameralne otwarcie nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie. W wydarzeniu wezmą udział władze Gminy Skawina oraz zaproszeni goście. Organizatorzy nie zapomnieli także o Czytelnikach. Dlatego punktualnie o godz. 12:30 zapraszają na profil facebookowy, na którym na żywo transmitowany będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu fantastycznego kwartetu smyczkowego Altra Volta.

SPOTKANIE Z MARKIEM KRAJEWSKIM

To nie wszystko! Tego samego dnia po południu (29 września, godz. 18:00) wszyscy chętni mogą wziąć udział w spotkaniu autorskim z Markiem Krajewskim! Odbędzie się ono w przestrzeni konferencyjnej Biblioteki Głównej. W związku z obecną sytuacją, zważając na bezpieczeństwo uczestników i gości, obowiązują zapisy na spotkanie (kto pierwszy ten lepszy). Tak jak pozostałe wydarzenia, tak i to będzie miało formę hybrydową – równolegle ze spotkaniem transmitowana będzie jego internetowa relacja!

SPOTKANIE Z ELŻBIETĄ WASIUCZYŃSKĄ

W ramach symbolicznego otwarcia w nowej siedzibie, organizatorzy przygotowali także coś specjalnie dla najmłodszych Czytelników! 5 października na zaproszenie Biblioteki Głównej odwiedzi nas niezwykle ciekawy i utalentowany Gość, zabierając skawińskich przedszkolaków w świat literackich przygód, utrzymanych w klimacie roślinno-leśnym.

Elżbieta Wasiuczyńska– bo tą ją gościć będzie Biblioteka w Skawinie – to polska malarka zajmująca się między innymi ilustrowaniem książek dla dzieci. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a także zdobywczynią dyplomu w Pracowni Malarstwa J. Joniaka i w Pracowni Książki i Typografii prof. R. Banaszewskiego..

Artystka stworzyła znaną i lubianą przez dzieci postać – Pana Kuleczkę. Zilustrowała ponad 20 książek, z których wiele zostało nagrodzonych i wyróżnionych. Autorska książka: „Mój pierwszy alfabet” zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009. Jej ilustracje można znaleźć między innymi w podręcznikach wydawnictwa Nowa Era.

Relacja wideo ze spotkania warsztatowego, zorganizowane we współpracy z Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Skawinie  pojawi się na Facebooku.

Więcej wydarzeń dostępnych jest na stronie internetowej biblioteki. Szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach będą pojawiały się systematycznie.

inf. Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, fot. Facebook Biblioteka Skawina