Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Wilanowskim

Centrum Usług Społecznych w Skawinie
we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie
zapraszają wszystkich entuzjastów zdrowego stylu życia,
na wyjątkowe, integrujące i budujące więzi społeczne wydarzenie!

pt. „Nordic Walking – drogą do budowania relacji społecznych”
z udziałem Aleksandra Wilanowskiego,
 które odbędzie się 18 listopada 2023r.

Centrum Usług Społecznych w Skawinie
we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie
zapraszają wszystkich entuzjastów zdrowego stylu życia,
na wyjątkowe, integrujące i budujące więzi społeczne wydarzenie!

pt. „Nordic Walking – drogą do budowania relacji społecznych”
z udziałem Aleksandra Wilanowskiego,
 które odbędzie się 18 listopada 2023r.

Program wydarzenia:

  • NORDIC WALKINGOWE ABC…Z”, CZYLI NAUKA PRAWIDŁOWEJ TECHNIKI
  • to propozycja  dla osób początkujących, rozpoczynających przygodę z Nordic Walking
  • praktykujących miłośników techniki
  • seniorów
  • dzieci i młodzieży (z udziałem opiekunów)

godz. 9.30 – 11.30

Miejsce: Park Miejski w Skawinie – Starorzecze Skawinki

Zbiórka: przed głównym wejściem do parku od ul. Kublińskiego/obok Dworku Skawińskiego.

NORDIC WALKINGOWE ABC…Z”, CZYLI NAUKA PRAWIDŁOWEJ TECHNIKI

to propozycja  dla osób początkujących, rozpoczynających przygodę z Nordic Walking

praktykujących miłośników techniki

seniorów

dzieci i młodzieży (z udziałem opiekunów)

Nie posiadasz kijków do Nordic Walking? Nie martw się! Organizatorzy zapewniają  możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijków na czas trwania warsztatów – liczba kijków ograniczona!

Zapisy na warsztaty: nr tel. 785 324 114.

Zapraszamy w wygodnym stroju i obuwiu sportowym – udział w warsztatach jest bezpłatny!

  • SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALEKSANDREM WILANOWSKIMautorem książki „Nordic Walking Razem” – połączone z inspirującą prelekcją „Rozruszaj swój mózg”, która przybliży zarówno znaczenie i korzyści wynikające z aktywności fizycznej, inspirujące przykłady motywacji do aktywności fizycznej, jak i aspekty społeczne związane z praktykowaniem nordic walking – techniki, która buduje więzi międzyludzkie, integruje społeczności i wzmacnia relacje rodzinne.

godz. 12.00 – 13.00

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie ul. W. Sikorskiego 18. 

Wstęp wolny.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę „Nordic Walking Razem” i otrzymać autograf autora!

Dołącz do naszego wyjątkowego wydarzenia, ucz się od najlepszych, poznaj korzyści ruchu oraz społeczne aspekty związane z Nordic Walking.

WIĘCEJ NA TEMAT KSIĄŻKI I AUTORA:

Książka „Nordic Walking Razem” – na rynku ukazała się w połowie września br., to praktyczny i kompleksowy poradnik, zawierający propozycje gotowych treningów i ćwiczeń, które, dzięki dodanym kodom QR, można również obejrzeć w postaci nagrań. Wydawnictwo przedstawia nordic walking w nowoczesny sposób, jako aktywność, która już dawno powinna wyjść ze stereotypu uzdrowiskowych spacerów. Dodatkowo książka ukazuje m.in. inspirujące historie nordic Walkerów, którym marsz z kijami odmienił  życie, jak również porady psychologa sportu.

  • Nordic walking jest dla mnie fundamentem zdrowia i sprawności. To podstawowa forma ruchu, która utrzymuje moje ciało i umysł w stale dobrej kondycji. Natura, rytm, przestrzeń – to wszystko sprawia, że chociaż idę szybko, zwalniam. Chociaż się męczę, odpoczywam. Kiedy znikam w lesie, czuję, że naprawdę jestem. Dodatkowo, dzięki systematycznym treningom z kijami jestem przygotowany do tego, by uprawiać wiele innych aktywności. Treningi to również okazja do spotkań z przyjaciółmi lub czas, w którym mogę być sam ze sobą – polecam wszystkim spróbowania tej aktywności. Mam nadzieję, że lektura mojej nowej książki będzie dla wielu osób pierwszym krokiem do rozpoczęcia przygody z nordic walkingiem, a tym, którzy mają już go za sobą, ukaże nowe możliwości i inną perspektywę tego sportu – mówi Aleksander Wilanowski, autor książek “Nordic walking razem” oraz “Nordic walking dla każdego”.

Aleksander Wilanowski – jeden z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce. Autor pierwszej w kraju pracy dyplomowej udowadniającej zdrowotne właściwości marszu z kijami. Fizjoterapeuta, który pracę przy stole do masażu porzucił na rzecz promocji marszów z kijami oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Przez 20 lat działalności wyszkolił blisko 2000 instruktorów, przeprowadził setki warsztatów i niezliczone ilości treningów. Swoich kursantów i czytelników motywuje nie tylko do efektywnych ćwiczeń, ale również do odnalezienia sportowej przyjemności, która jest podstawą systematycznych treningów. Człowiek, który ze swojej pasji uczynił sposób na życie.