Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Tego znanego, cenionego i nagradzanego pisarza, filologa i wykładowcę nie sposób zaprezentować w kilku zdaniach! Jeden z najbardziej poczytnych polskich twórców kryminałów „retro”, których akcja rozgrywa się głównie w ubiegłym wieku. Kojarzony – zarówno prywatnie, zawodowo jak i twórczo – z Wrocławiem.

Znany przede wszystkim z serii kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Seria składa się z powieści: „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau” oraz „Głowa Minotaura”. Przy współpracy z Mariuszem Czubajem stworzył powieści o  Jarosławie Paterze („Aleja samobójców” i „Róże cmentarne”). Kolejnym docenianym przez twórców i krytyków jest cykl o Edwardzie Popielskim, obejmujący pozycje: „Głowa Minotaura”, „Erynie”, „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu”, „W otchłani mroku”, „Władca liczb”, „Arena szczurów” i „Dziewczyna o czterech palcach”.

Marek Krajewski jest autorem osiemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, charakteryzujących się sporą dawką grozy, niejednoznacznymi bohaterami o złożonej osobowości i wciągającą intrygą. Ponadto jest laureatem prestiżowych nagród literackich i kulturalnych, między innymi: Paszportu Polityki oraz niemieckiej nagrody im. Georga Dehio. Jego książki zostały przetłumaczone na 18 języków, w tym: angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.

29 września o godzinie 18:00 zapraszamy wszystkich na spotkanie autorskie z MARKIEM KRAJEWSKIM! Odbędzie się ono w przestrzeni konferencyjnej Biblioteki Głównej. W związku z obecną sytuacją, zważając na bezpieczeństwo uczestników i gości, obowiązują zapisy na spotkanie (kto pierwszy ten lepszy). Spotkanie będzie miało formę hybrydową – równolegle ze spotkaniem transmitowana będzie jego internetowa relacja!

INFORMACJE TECHNICZNE

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Partnerzy: Stowarzyszenie z młodzieńczą siłą, Koło Miejskie PTTK w Skawinie nr 27

Sponsorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni: TV Skawina, Radio Wawa, skawina24, skawina.eu, gazeta „KROPKA – Gazeta Twojej Dzielnicy”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.