Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie… Nasza lokalna „Literacka Restauracja”, pełna zapachów starodruków, smaków z najdalszych zakątków świata i dań z aromatem zaciekawienia. Każdego dnia serwująca Państwu niezapomniane doznania smakowe, będące próbą zaspokojenia ciągle narastającego czytelniczego głodu…

Z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2020) „Literacka Restauracja” MBP w Skawinie otwiera swe kulinarne podwoje – wejdźcie i dajcie się oczarować naszymi literackimi daniami… Usiądźcie wygodnie i przejrzyjcie BIBLIOTECZNE MENU.

Zacznijmy od PRZYSTAWEK. Do wyboru mamy dla Państwa trzy warianty… wszystkie tak smakowite, że zapewne będziecie chcieli skosztować każdego z nich.

1. POTTEROMANIA – czyli idealne danie dla wszystkich (małych i dużych) fascynatów Harry’ego Pottera. Przeniesiemy Wasze żądne literackich smaków czytelnicze podniebienia do Hogwartu. Udostępniamy dla Was – przez cały czas trwania Skawińskiego Festiwalu Literackiego – quiz wiedzy o serii opowiadającej o przygodach młodego czarodzieja. Na najlepszych i najszybszych smakożerców czekają wysublimowane i wysmakowane literackie nagrody.

Quiz ➡️ https://bit.ly/3dnYcea

2. MOLE KSIĄŻKOWE – w dwóch wersjach. Pierwsza dla uczniów klas I-IV oraz druga dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej. Degustacja tych przystawek – w formie interaktywnego quizu – odbędzie się również w dniach 8-15 maja, a na najlepszych i najszybszych czekają literackie nagrody.

👦 pierwsza dla uczniów klas I-IV ➡️https://bit.ly/2WyuVH4
👱‍♀️ druga dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej ➡️ https://bit.ly/3baJN3M

Rozsmakujcie się w literaturze, pokochajcie niezapomniany, intelektualny smak książki! Skoro Wasze kubki smakowe zostały poruszone wykwintnymi przystawkami, pora na DANIA GŁÓWNE!

Do wyboru macie Państwo trzy opcje:

1. LITERACKA SKAWINA – danie serwowane codziennie o godz. 18.00. Posiłek stanowią spotkania online z rodzimymi autorami, połączone z możliwością konwersacji poprzez chat. Kochani Kulturożercy, rozsmakujcie się w twórczości naszej małej-wielkiej ojczyzny.

🗒 Jadłospis 🗒
🍑 9.05 (sobota), godz. 18:00 – MARTA KRAJEWSKA
🍑 11.05 (poniedziałek), godz. 18:00 – SYLWIA JANIK

2. PRZEPIS LITERACKI – wariant, w którym łączymy dwa smaki: tajemnicy i dobrej zabawy. To jedno z naszych najbardziej wysublimowanych dań! Codziennie nasz Biblioteczny Sztab Szefa Kuchni zaprezentuje Państwu zagadkowy Literacki Przepis Kulinarny. Waszym zadaniem będzie odszyfrowanie tytułu i autora podanej propozycji książkowej. Brzmi tajemniczo!? Tak właśnie ma być! Zagadki będą pojawiać się CODZIENNIE o 9.30 i 15.00!

  • Konkurs potrwa cały tydzień, obejmuje 14 zagadek i toczyć się będzie na profilu FB biblioteki. Pierwsze trzy osoby, które w komentarzach pod poszczególnymi przepisami udzielą prawidłowych odpowiedzi, dostaną kolejno 3, 2 i 1 pkt. Uczestnicy, którzy uzbierają największą ilość punktów w całej zabawie otrzymają nagrody!

3. BIBLIOTEKA(RZ) W LITERATURZE – danie specyficzne, łączące w sobie człowieczeństwo bibliotekarza, specyfikę jego pracy z sosem literackim doprawionym szczyptą humoru i zabawy. Serwowane przez cały czas trwania Tygodnia Bibliotek (a nawet jeszcze dłużej!)

  • Zapraszamy do przejrzenia przygotowanej specjalnie na tę okazję kolekcji książkowych pozycji o bibliotece i bibliotekarzach w roli głównej. Wszystkie tytuły znajdują się w naszych bibliotecznych zbiorach, dodatkowo załączamy link, gdzie daną pozycję można uzyskać w wersji e-booka!

Link do kolekcji zdalnej ➡️ https://bit.ly/2zdmR6x

Linki do e-booków ⬇️
📙 Bourgeois P.: Franklin i książka z biblioteki ➡️ https://bit.ly/2zUgmFZ
📗 Bradbury R.: 451° Fahrenheita ➡️ https://bit.ly/2L2m5vZ
📙 Carroll J.: Kraina Chichów ➡️ https://bit.ly/3dnqRjQ
📗 Dobosz A.: Generał w bibliotece ➡️ https://bit.ly/3b2c3Fr
📙 Eco U.: Imię róży ➡️ https://bit.ly/2SUJxQb
📗 English Ch.: Przemytnicy książek z Timbuktu ➡️ https://bit.ly/2xBynYU
📙 Everest D. D.: Archie Greene i sekret czarodzieja ➡️ https://bit.ly/3bdAiAU
📗 Funke C.: Atramentowe serce ➡️ https://bit.ly/3fqcJrw
📙 Gaarder J.: Magiczna biblioteka Bibbi Bokken ➡️ https://bit.ly/2L2EAjF
📗 Hammer J.: Hardcorowi bibliotekarze z Timbuktu ➡️ https://bit.ly/2YEeLyj
📙 Jelizarow M.: Bibliotekarz ➡️ https://bit.ly/35xByxg
📗 Kosin R.: Złodziejka dusz ➡️ https://bit.ly/3b64LRk
📙 Larkin P.: Zimowe królestwo ➡️ https://bit.ly/2WpvpiE
📗 Leon D.: Gra pozorów ➡️ https://bit.ly/2WuDDG7
📙 Niffenegger A.: Zaklęci w czasie ➡️ https://bit.ly/3c5PP6Q
📗 Olszanowska A.: Wianek z dmuchawców ➡️ https://bit.ly/2WtpoBE
📙 Perez-Reverte A.: Klub Dumas ➡️ https://bit.ly/2xDpgaj
📗 Ruiz Zafon C.: Cień wiatru ➡️ https://bit.ly/2zeMCDk
📙 Ruiz Zafon C.: Więzień nieba ➡️ https://bit.ly/2W5yBAS
📗 Ruiz Zafon C.: Gra anioła ➡️ https://bit.ly/3dhF8yj
📙 Ruiz Zafon C.: Labirynt duchów ➡️ https://bit.ly/2xG24Is
📗 Sanderson B.: Piasek Raszida ➡️ https://bit.ly/3frLU6G
📙 Sanderson B.: Zakon Rozbitej Soczewki ➡️ https://bit.ly/3fi0IVj
📗 Stanecka Z.: Basia i biblioteka ➡️ https://bit.ly/3fpL4ab
📙 Staniszewska Z.: Zagadka biblioteki ➡️ https://bit.ly/2SFaPtq
📗 Widmark M.: Tajemnica biblioteki ➡️ https://bit.ly/2yybTbH
📙Young S.: Sztuka uwodzenia ➡️ https://bit.ly/35zSpzs
📗 Zusak M.: Złodziejka książek ➡️ https://bit.ly/2SGFHd0
💜 Miłej lektury! ❤️

Dla zaczytanych i głodnych wyzwań rodzin polecamy oczywiście ZESTAWY RODZINNE. W Tygodniu Bibliotek serwujemy trzy wersje:

1. UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ – zestaw łączący w sobie mnóstwo świetnej zabawy i rodzinnej kreatywności. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, polegającym na zrobieniu zdjęcia metodą sleeveface.

  • Kochani OdkładkoŻercy! Sfotografujcie książkę z Waszej domowej biblioteczki w taki sposób, by jej okładka zespoliła się z tłem i stworzyła jedną kompozycyjną całość. Przykład takiego zdjęcia (naszego autorstwa) pojawi się na bibliotecznym FB już wkrótce! Na efekty Waszej kreatywności czekamy od 8 do 15 maja, prace można wysyłać mailowo (biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl) lub przez messengera! Bawcie się z nami, zaangażujcie całą rodzinę, a biblioteczny skarbiec nagród na pewno się otworzy…

2. PLANSZOBAJKA – danie w postaci rodzinnej gry planszowej do pobrania i wykorzystania w domowym zaciszu.
Gotową do druku grę możecie pobrać stąd: https://bit.ly/3bgDuf7

3. PUZZLOŻERCY – zestaw specjalnie dla najmłodszych! To nic innego jak przygotowane specjalnie na tę okazję internetowe puzzle, skrywające w sobie okładki Waszych ulubionych i znanych książek.

Nie ma co tracić czasu na zbędne tłumaczenia! Klikajcie w poniższe linki i bawcie się całą rodziną – smacznego! 🥰😉
🧩 #1: https://bit.ly/2LauxZP oraz https://bit.ly/2W94RU4
🧩 #2: https://bit.ly/3dpXptr oraz http://www.ipuzzle.pl/u/2e3f42
🧩 #3: https://bit.ly/35ywJE7 oraz https://bit.ly/2YPQw0z
🧩 #4: https://bit.ly/2WzmuuT oraz https://bit.ly/3ddCXMe
🧩 #5: https://bit.ly/3caCkmz oraz https://bit.ly/35z91aC
🧩 #6: https://bit.ly/3dgHSvG oraz https://bit.ly/3djV1nL
🧩 #7: https://bit.ly/2zYwjek oraz https://bit.ly/3frYBOw

Wiemy, że jesteście już syci, jednak wszyscy wiemy, że DESER zawsze się zmieści! Wybierzcie któryś z dwóch wariantów… a może oba? Ograniczenia są niepotrzebne – od naszych deserów się nie tyje!

1. ZNASZ SWOJĄ BIBLIOTEKĘ? – deser dostępny cały tydzień (8-15 maja). To subtelne połączenie zabawy, humoru i wiedzy o waszej ukochanej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie, zaserwowany w postaci interaktywnego quizu: https://bit.ly/2Wuk0xV!

2. LITERATURA W CZASACH KWARANTANNY – czyli popisowe danie Szefa Kuchni! Wisienka na bibliotecznym torcie! Niespodzianka, której będzie można skosztować codziennie o godz. 12:00 na naszym profilu FB. Polecamy ten deser wszystkim zestresowanym, znudzonym i głodnym książek!

Cały Zespół „Literackiej Kuchni” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie zaprasza na nasz mały Festiwal Literacki! Uraczcie nas swoją obecnością, skosztujcie potraw przygotowanych specjalnie dla Was! Wszystkie dania można śledzić i smakować na naszej stronie https://biblioteka-skawina.pl/tydzien-bibliotek-2020/ oraz profilach facebookowych. Bądźcie z nami w tygodniu naszego święta i zasmakujcie w bibliotece!

📆 8-15 maja 2020
🕐 24/7
🌐 www.biblioteka-skawina.pl

#MBPSkawinaONLINE #TydzieńBibliotek2020 #KSIĄŻKAjestLEPSZA

One Comment

Comments are closed.