Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Tydzień Bibliotek 2022

Wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie, którego nie może zabraknąć w naszym kalendarzu… czyli Tydzień Bibliotek! 📚 To już XIX edycja, która w tym roku przebiega pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania przez cały tydzień! 🥳 Zaczynamy 8 maja, kiedy to obchodzimy swoje święto – Dzień Bibliotekarza, natomiast ostatnie atrakcje przewidziane są na 15 maja.


W tym roku przygotowaliśmy niespodzianki zarówno stacjonarnie we wszystkich filiach naszej biblioteki, jak i online w formie różnych facebookowych wyzwań – oczywiście z literaturą w tle! 😊


Na początek uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy co pojawi się na miejscu w Bibliotece Głównej oraz naszych filiach:


🔸 PROSZĘ NA SŁÓWKO – zabawa, w której chętnie poznamy Wasze skojarzenia z biblioteką (bawimy się w Bibliotece Głównej oraz wszystkich filiach);
🔸 PRZYTUL NAS SŁOWEM – bibliotekarze bardzo lubią komplementy! 😉 Może chcecie nam przekazać coś miłego? Dla naszych Czytelników udostępniamy specjalne szablony, które później zachowamy na pamiątkę w naszej kronice – czekamy na Wasze dobre słowa w Bibliotece Głównej oraz wszystkich filiach;
🔸 WWW – WYPISZ, WYMALUJ, WYGRAJ – literackie wyzwania dla najmłodszych Czytelników, nagradzane upominkami (zapraszamy do wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej);
🔸 ŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – zachęcamy do czytelniczej wyprawy po różnych zakątkach świata, zlokalizowanych w wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Głównej.


Oczywiście nie zabraknie również zabaw w formie online! 📲 Już dzisiaj przygotujcie się do „BIBLIO-CHALLENGE” – zaczynamy 8 maja od wyjątkowego wyzwania, a następnie kontynuujemy zabawę przez cały tydzień, aż do 15 maja. Doskonale wiemy, że drzemią w Was ogromne pokłady kreatywności, zatem bądźcie czujni – każdego dnia, o różnych porach będą się pojawiać literackie zadania. Tradycją już jest, że najbardziej aktywnych i pomysłowych uczestników zabawy nagradzamy, więc i w tym przypadku nie może być inaczej 😊 Koniecznie śledźcie naszego Facebooka oraz Instagrama!


Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na tym etapie zakończyli świętowanie Tygodnia Bibliotek 😄 Czas więc na przedstawienie niespodzianek, które będą na Was czekać w naszej kawiarni Live-Book Cafe!


🔸 UCZTA DLA CIAŁA I DUCHA – specjalna oferta codziennych zniżek na kawiarniany asortyment;
🔸 KSIĄŻKOWE 5 SEKUND – na pewno doskonale znacie grę „5 sekund”! Przed wizytą w naszej kawiarni odświeżcie sobie kilka haseł związanych z literaturą… 😉


Na tym nie koniec atrakcji, ponieważ Tydzień Bibliotek to również czas na spotkania z wyjątkowymi osobami oraz niecodzienne warsztaty! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:


🔸 8.05. (niedziela), g. 17:00 – PĘDZLEM PO MAPIE – wernisaż wystawy Żanety Migo (kawiarnia Live-Book Cafe)
🔸 9.05. (poniedziałek), g. 9:30-11:00 – CUDA-WIANKI-WYCINANKI – warsztaty z Marianną Oklejak (filia w Woli Radziszowskiej)
🔸 9.05. (poniedziałek), g. 15:00-15:45 i 11.05. (środa), g. 15:00-16:00 – ENGLISH LIBRARY – zajęcia w ramach bloku MultiJęzyk (Biblioteka Główna)
🔸 10.05. (wtorek), g. 15:00-16:00 – BIBLIOTEKI ŚWIATA W JEDNYM MIEJSCU – zajęcia w ramach bloku MultiMózg (Biblioteka Główna)
🔸 10.05. (wtorek), g. 17:00 – Z KSIĄŻKĄ PRZY KAWIE – spotkanie Koła Miłośników Biblioteki (filia w Borku Szlacheckim)
🔸 11.05. (środa), g. 15:00 – CO I JAK CZYTALIŚMY W PANDEMII – spotkanie Koła Miłośników Biblioteki (filia w Radziszowie)
🔸 15.05. (niedziela), g. 16:00-19:00 – SPOTKANIE DKK z Polanki Hallera


Zapraszamy do świętowania razem z nami! Cały świat stoi przed Wami otworem – w końcu biblioteka to świat w jednym miejscu 😍 Spędźcie z nami ten wyjątkowy tydzień.

Do zobaczenia!