Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

KOMUNIKAT – AKTUALIZACJA (2-6.11)

2-6 LISTOPADA 2020 (PONIŻEJ)

Szanowni Państwo,

niestety nie mam najlepszych wieści. Sytuacja zdrowotna i kadrowa nie pozwala nam otworzyć Biblioteki w Skawinie w normalnym trybie. W przyszłym tygodniu część naszego Zespołu wraca na stanowiska, niestety w trybie zamkniętym.

To znaczy, że nie będziemy mogli Państwa zaprosić do Biblioteki, ale będziemy realizować zamówienia na wypożyczenia korespondencyjne – do paczkomatów. W razie potrzeby postaramy się zwiększyć limit wysyłek, na tę chwilę zwiększamy jednak ilość zamawianych jednorazowo książek do pięciu.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość oraz na dobre wieści o zdrowiu naszych Koleżanek. Jednocześnie przypominam o naszym serwisie https://biblioteka-skawina.pl/kultura-w-czasach-zarazy/, gdzie znajdziecie Państwo wiele atrakcyjnych propozycji kulturalnych on-line.

Mamy też dla Państwa nową pulę kodów do serwisu LEGIMI, więc zapraszamy do kontaktu w tej sprawie.

Trwają też konkursy ogłoszone przez Bibliotekę. W tej sprawie prosimy o telefon na nr 12 276-25-71 i wcześniejsze umówienie się w sprawie złożenia prac.

Mam nadzieję, że rychło wszystko wróci do normy. Życzę zdrowia i spokoju.

Michał Grzeszczuk

26-20 PAŹDZIERNIKA 2020 (PONIŻEJ)

Szanowni Państwo!

W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Zespołu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie musiałem dziś podjąć trudną i niechcianą decyzję o zawieszeniu działalności Biblioteki w Skawinie w dniach od 26 października do 30 października włącznie.

Wśród nas wystąpiły zakażenia wirusem covid-19, a niektórzy z nas w najbliższym otoczeniu mają osoby chore. Charakter naszej pracy oraz ograniczona liczba osób powodują, że każdego dnia mamy ze sobą kontakt, choć od początku epidemii stosujemy niezbędne zabezpieczenia. Nie mogę jednak na tę chwilę wykluczyć, że jeszcze ktoś z nas nie jest zakażony, choć oczywiście jeszcze nie przebadany. Mając to na uwadze uważam, że poważną nieodpowiedzialnością byłoby oczekiwanie na rozwój sytuacji i ewentualne decyzje SANEPIDU bez poddania się profilaktycznej izolacji.

Za utrudnienia bardzo przepraszam, liczę też na Państwa wyrozumiałość.
Jednocześnie przypominam, że bez zmian pozostaje działalność filii w sołectwach, do których serdecznie zapraszam.

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i niebawem znów spotkamy się w Bibliotece.

Michał Grzeszczuk