Wernisaż wystawy PO ZACHODZIE SŁOŃCA…

Świat otulony ciemnością wcale nie musi być smutny… Pod pierzynką nocy można zobaczyć zupełnie nową perspektywę i piękno miejsc znanych z codzienności.

Kraków w obiektywie Marcina Kani rzuca, na tak bliskie nam miasto, zupełnie nowe (paradoksalnie) światło!

Na ekspozycji znajdą się ujęcia kontemplacyjne, statywowe, rzemieślnicze, wykonane po zapadnięciu zmroku w różnych częściach Krakowa. Noc inspiruje!

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 16 kwietnia (niedziela) o godzinie 17:00
w kawiarni Live-Book Cafe. Piękno nocy będzie można podziwiać do 15 czerwca br.

O autorze

Marcin Kania (ur. 1980 w Krakowie) jest doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, projektantem książek i okładek. W latach 2009–2017 był redaktorem naczelnym pisma Uniwersytetu Pedagogicznego „Konspekt”. W roku 2018 powołał do istnienia internetowe pismo „mgFoto Magazyn”. Zawodowo zajmuje się digitalizacją
i reprografią tekstów drukowanych oraz materiałów ilustracyjnych. Jest także wykładowcą przedmiotów związanych z fotografią oraz DTP. Naukowo interesuje go historia drukarstwa, polskiej i obcej myśli projektanckiej, literatura piękna oraz dzieje fotografii. Opiekuje się twórczością Antoniego Euzebiusza Balickiego i  Henryka Różyckiego. Należy do Fotoklubu RP, jest współpracownikiem „Gazety Myślenickiej”. W bieżącym roku opublikował zbiór esejów pt. „Za pomocą światła. O fotografach i fotografii”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wernisaż, a w późniejszym terminie na odwiedzenie naszych murów, by zobaczyć pogrążone w mroku  – przepiękne i inspirujące fotografie.