Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

WYSTAWA: 31 maja-30 lipca 2021

Niepełnosprawność nie musi ograniczać talentu, ale by go rozwijać potrzebuje uważnego wsparcia. Takie otrzymują niepełnosprawni artyści w Fundacji Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Czy mogą być inspiracją dla innych? Proszę, przekonajcie się sami! 🥰

Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie wraz z naszą Biblioteką z ogromną radością zaprasza na WYJĄTKOWĄ wystawę pt.: „Artyści z niepełnosprawnością inspiracją młodego pokolenia”. Stanowi ona efekt projektu, w którym udział wzięło 8 uczestników zajęć terapeutycznych w ŚDS, a który zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Krakowskiego.

Otwarcie wystawy nastąpi podczas kameralnego wernisażu – 📆 31 maja o godz. 18:00 – który będziemy dla Państwa transmitować na żywo na profilach facebookowych 🎥 Zachęcamy do połączenia się z nami i wirtualnego poznania artystów, których prace zdobić będą nasze ściany.

To jednak nie wszystko! Wystawa pozostanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie aż 2 miesiące i wszyscy chętni będą mieli szansę zobaczyć na żywo 40 obrazów, oprawionych dzięki współpracy z WTZ Szpitala im. Babińskiego w Krakowie. Wystarczy odwiedzić bibliotekę i przespacerować się po parterze oraz powierzchni kawiarnianej. Zachęcamy – to świetna okazja, aby poznać bliżej podopiecznych skawińskiego ŚDS-u i docenić ich talent. WARTO!

W SKRÓCIE ⤵️
👉 CO? ➡️ wystawa „Artyści z niepełnosprawnością inspiracją młodego pokolenia”
👉 KTO? ➡️podopieczni Fundacji Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie
👉 KIEDY ➡️ 31 maja – 30 lipca
👉 GDZIE ➡️ parter Biblioteki Głównej, ul. W. Sikorskiego 18
👉 WERNISAŻ ➡️ 31 maja, godz. 18:00, ONLINE na żywo (FB)

P.S. Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego”