Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Wystawa “Sen o morzach południowych

Początkiem tygodnia, z małym wyprzedzeniem chcemy zaprosić na wyjątkową wystawę ilustracji graficznych autorstwa Kariny Znamirowskiej.

Plakat wystawy Kariny Znamirowskiej - Sen o morzach południowych. Wernisaż 28.04.2024 godzina 17:00 - wstęp wolny.

O wystawie

“Zwykły znaczek z Kuby, nalepka na banana z Kostaryki, jutowy worek po kawie, cień na ścianie rzucony przez monsterę, ale najbardziej słowa i zdania znajdowane w książkach ulubionego autora, mogą sprawić, że zacznę marzyć o zamorskich podróżach. Każą błądzić myślami i układać w głowie kolorowe kolaże złożone z fragmentów lektur, marzeń i wspomnień.

Wystawa SEN O MORZACH POŁUDNIOWYCH to owoc tych marzeń. Składa się z kilkunastu prac wykonanych za pomocą tabletu graficznego. Znajdą tu Państwo fantastyczne pejzaże, najczęściej ze sztafażem, a także portrety osób realnych i zmyślonych.”

~ Karina

O autorce

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie oraz Wydział Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się malarstwem oraz grafiką książkową i użytkową. Współpracowała z wieloma wydawnictwami, a swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Przez kilkanaście lat pracowała z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel plastyki. Obecnie łączy aktywność artystyczną z miłością do książek, wykonując zawód grafika i bibliotekarza. Od czasu do czasu prowadzi również warsztaty plastyczne dla dzieci.

“Sen o morzach południowych” przypłynie do nas 27.04. i zostanie do 22.08.2024r. – ekspozycja – biblioteczny ciąg komunikacyjny ❤

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 28 KWIETNIA o godzinie 17:00 w naszej kawiarni – będzie sztuka i pyszna kawa!

Bądźcie z nami!