Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Nowy rok, nowe siły, nowe możliwości I nowe WYZWANIE CZYTELNICZE MBP W SKAWINIE!

Zapraszamy wszystkich gotowych na dużo uciechy i nieco czytelniczego wysiłku do naszej corocznej zabawy. Tym razem zdobywamy Świadectwo Wzorowego Mola Książkowego. Dla najwytrwalszych i najszybszych mamy nagrody: książki i gadżety czytelnicze.

Wyzwanie polega na zaliczaniu „tematów” z poszczególnych przedmiotów szkolnych poprzez przeczytanie pasującej do danego „tematu” książki (patrz grafika). I tak jak w szkole trzeba kombinować, by zdobyć świadectwo, tak u nas też przyda się twórcze podejście . Przykładowo w dziale „Geografia” mamy temat „wyspa”. Zaliczymy tu Wam każdą książkę, która dzieje się na wyspie, ma wyspę w tytule lub na okładce, a nawet biografię Wyspiańskiego 😉.

ZASADY

  • Wyzwanie polega na zaliczaniu „tematów” z poszczególnych przedmiotów szkolnych poprzez przeczytanie pasującej do danego „tematu” książki.
  • I tak jak w szkole trzeba kombinować, by zdobyć świadectwo, tak u nas też przyda się twórcze podejście. Przykładowo w dziale „Geografia” mamy temat „wyspa”. Zaliczymy tu Wam każdą książkę, która dzieje się na wyspie, ma wyspę w tytule lub na okładce, a nawet biografię Wyspiańskiego. W grupie będą pojawiać się posty z inspirującymi zestawami książek do poszczególnych tematów.
  • Jak zawsze warto się dzielić wrażeniami i inspirować lekturami innych uczestników. Zachęcamy do wklejania okładek przeczytanych książek z zaznaczeniem, o który „temat” chodzi. Z radością powitamy też nawet króciutkie wpisy o danej lekturze.
  • Dla najwytrwalszych i najszybszych mamy nagrody: książki i gadżety czytelnicze!
  • Powiedz o wyzwaniu znajomym i bliskim!

Jak zawsze warto się dzielić wrażeniami i inspirować lekturami innych uczestników. Dlatego zapraszamy do dołączenia do grupy 👉 http://bit.ly/2WFelpw

Możecie tam wklejać okładki przeczytanych książek z zaznaczeniem, o który „temat” chodzi. Z radością powitamy też króciutkie wpisy o danej lekturze.

Moc czytania jest w Was!