XVI Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego – fotorelacja

Za nami XVI Forum Bibliotekarzy Powiatu Krakowskiego organizowane przed Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach. W tym roku mieliśmy zaszczyt być gospodarzem tego ważnego wydarzenia. Bibliotekarze z całego powiatu zagościli w Skawinie i zostali POCIĄGnięci do wspólnej dyskusji na temat kondycji małopolskich bibliotek.

Liczne przybycie około 70-ciu Bibliotekarzy odbyło się 25 maja 2023 roku. Wydarzenie rozpoczęło oficjalne otwarcie Forum, któremu przewodniczyła Pani Dyrektor Dorota Furman, oraz Tadeusz Nabagło, którzy wręczyli również listy gratulacyjne z okazji okrągłych jubileuszy pracy zawodowej. Kolejnym punktem programu było spotkanie autorskie z Dawidem Górą – autorem książki „WOPR. Życiu na ratunek.”, który opowiedział o swoim reportażu i zapowiedział, że to nie ostatnie słowo! Następnie Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie – Joanna Węgrzyn – przedstawiła działalność skawińskiej biblioteki, sukcesy, codzienne problemy oraz metamorfozę zabytkowego Dworca w obecną, tętniącą życiem siedzibę główną MBP. Podstawą dobrze działającej biblioteki jest jej zespół, którego poznanie możliwe jest pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=S5gIvmIsIrw. Wydarzenie zakończyło się zwiedzaniem budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie oraz wystaw: puzzli kreskówkowych – Tomasza Prochownika oraz fotografii Marcina Kani pt.: „Po zachodzie słońca”. Oprawę gastronomiczną – poczęstunek oraz ciepłe napoje – zapewniła kawiarnia Live-Book Cafe, która wspięła się na prawdziwe wyżyny cateringu!

Forum Bibliotekarzy to impreza, której głównym celem jest rozmowa. Przeprowadzone konwersacje owocują współpracami, wzajemną nauką i radami, które procentują jeszcze lepszą jakością działalności bibliotek dla Czytelników, którzy są najważniejsi!

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom! Poniżej zapraszamy na obejrzenie fotorelacji z wydarzenia: