Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Znaczki Turystyczne to nieszablonowa idea, obejmująca promowanie zabytków i atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie wielu krajów, w tym Polski. Znaczki same w sobie są nie tylko atrakcyjne, ale wzmagają też potrzebę swoistej zdrowej rywalizacji. Okrągły drewniany krążek przedstawiający miejsce zakupu znaczka jest unikatowy, ponieważ można go kupić tylko w tym miejscu. Inicjatywa narodziła się w Czechach i w szybkim tempie zyskała uznanie w takich krajach jak: Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, Rumunia, USA, Australia, Francja, Norwegia, Hiszpania, Łotwa i oczywiście Polska. Obecnie istnieje ponad 6000 znaczków a ich liczba wciąż rośnie!

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.znaczki-turystyczne.pl/

Również budynek Biblioteki Głównej stał się… ZNACZKIEM TURYSTYCZNYM! 🌄

Cieszymy się, że możemy być “celem” czyjejś wycieczki i ciekawym punktem na znaczkowej mapie Polski 🥰

W skrócie… 🤔
👉 Znaczki są formą promocji zabytków i atrakcji turystycznych wielu krajów – w tym Polski.
👉 To zarówno ciekawa pamiątka z podróży, jak i zabawa kolekcjonerska w pięknym jakościowo wydaniu oraz pomysł na niekonwencjonalny, symboliczny upominek.
👉 Prezentowany krążek to PIERWSZY ZNACZEK promujący Skawinę.
Znaczek będzie można kupić w Informatorium naszej Biblioteki Głównej (obecne stanowisko zwrotów) w symbolicznej cenie 10 ZŁOTYCH!

Parę słów o historii naszego znaczka:
Skawiński Dworzec swoją historię rozpoczyna w roku 1884. Skawina znajdowała się wówczas na terenie Galicji. Panujący cesarz Austro-Węgier Franciszek Józef I postanowił, że na terenie miasta powstanie Galicyjska Kolej Transwersalna, która stała się jedną z inwestycji upamiętniających 500-lecie rządów Habsburgów. Dworzec Kolejowy w Skawinie od XIX wieku stanowi ważny punkt na mapie miasta. Wraz z upływem lat budynek niszczał i utracił swoją podstawową funkcję. W 2017 roku rozpoczęła się modernizacja skawińskiego Dworca w ramach projektu “Dworzec Biblioteka Skawina – przywrócenie budynkowi dworca kolejowego w Skawinie walorów zabytku z przeznaczeniem obiektu na cele publiczne”. Od 1 lipca 2020 roku w budynku Dworca PKP mieści się siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

Zachęcamy do kolekcjonowania Znaczków Turystycznych! Być może nasz Znaczek będzie dobrym początkiem nowej pasji!