Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

BLIŻEJ KSIĄŻKI W SKAWINIE, CZYLI NOWA FORMA WYPOŻYCZEŃ Z BIBLIOTEKI

Lustro Biblioteki

Autor: Barbara Maria Morawiec
Data publikacji: 21.08.2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie podjęła współpracę z firmą posiadającą sieć paczkomatów. Dzięki temu czytelnicy mogą odbierać zamówione książki całodobowo w dowolnej lokalizacji na terenie gminy.

Realizacja zamówień

W ramach usługi zarejestrowany czytelnik może jednorazowo zamówić maksymalnie 3 książki. Zamówienie może złożyć poprzez katalog on-line, telefonicznie lub e-mailowo. Następnie należy określić lokalizację paczkomatu, do którego bibliotekarze dostarczą książki do 2 dni roboczych. Czytelnik otrzyma powiadomienie SMS lub e-mailem, że może odebrać swoje zamówienie w dogodnym dla siebie terminie i godzinie.

Usługa wypożyczenia, jak i zwrotu książek odbywa się bezkontaktowo. Po przeczytaniu książek lub upływie miesiąca czytelnik musi zwrócić książki do biblioteki korzystając z całodobowej wrzutni ulokowanej przy budynku dworca PKP od strony peronów, gdzie od niedawna mieści się nowa siedziba biblioteki.

Na terenie gminy znajduje się aż 17 paczkomatów w miejscach często uczęszczanych jak sklepy, stacja paliw, wejście do galerii, bank i nie tylko.