Z ogromną przyjemnością informujemy, że w naszej bibliotece kolejny rok trwa kampania „Mała książka – wielki człowiek”. Każdy przedszkolak, który przyjdzie z rodzicem lub opiekunem do biblioteki, otrzyma WYPRAWKĘ NA DOBRY CZYTELNICZY START. Akcja skierowana jest do dzieci urodzonych w latach 2015-2018 i potrwa do sierpnia 2021 r.

W wyprawce dzieci znajdą uroczą książkę „Pierwsze czytanki dla…” , dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Wyprawki są dostępne w oddziale głównym oraz we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.

Kampania jest realizowana przez Instytut Książki ze środków MKiDN.