Dyskusyjne Kluby Książki

Idea klubów czytelniczych jest prosta – wystarczy kilka osób, które chcą się spotkać, by porozmawiać o książkach. Klubowicze dostają egzemplarze tej samej książki, którą omawiamy podczas kolejnego spotkania. Dyskusje odbywają się najczęściej raz w miesiącu, w bibliotekach lub w plenerze, a ich moderatorem jest bibliotekarz.

W ramach programu DKK organizowane są również spotkania autorskie. W naszej bibliotece gościliśmy już m.in. Marcina Mellera, Michała Rusinka, Hannę Cygler i Jacka Hugo-Badera.

Koordynatorem polskiego programu DKK jest Instytut Książki. To on finansuje zakup książek, które czytamy i później omawiamy na spotkaniach.

Przy naszej bibliotece działa kilka klubów:

– DKK w Polance Hallera dla dorosłych
(W Polance nie ma filii bibliotecznej, więc klub spotyka się w domu prywatnym.) Więcej informacji poniżej: https://www.facebook.com/dkkpolanka/

– młodzieżowy DKK w Skawinie,

– oraz klub dziecięcy, działający przy naszej filii w Woli Radziszowskiej, który współpracuje z miejscowymi przedszkolami.

Może dołączysz?

Osoby chętne do przyłączenia się do klubu w Polance (klub dla dorosłych) lub w Skawinie (klub dla młodzieży), proszone są o kontakt e-mailowy z moderatorką Anną Całą, a.cala@biblioteka-skawina.pl.