Dyskusyjne Kluby Książki

Idea klubów czytelniczych jest prosta – wystarczy kilka osób, które chcą się spotkać, by porozmawiać o książkach. Klubowicze dostają egzemplarze tej samej książki, którą omawiamy podczas kolejnego spotkania. Dyskusje odbywają się najczęściej raz w miesiącu, w bibliotekach lub w plenerze, a ich moderatorem jest bibliotekarz.

W ramach programu DKK organizowane są również spotkania autorskie. W naszej bibliotece gościliśmy już m.in. Marcina Mellera, Michała Rusinka, Hannę Cygler, Jacka Hugo-Badera i Annę Dziewit-Meller.

Koordynatorem polskiego programu DKK jest Instytut Książki. To on finansuje zakup książek, które czytamy i później omawiamy na spotkaniach.

Przy naszej bibliotece działa kilka klubów:

– DKK w Polance Hallera dla dorosłych
W Polance nie ma filii bibliotecznej, więc klub spotyka się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie (ul. Sikorskiego 18) lub domu prywatnym. Więcej informacji poniżej: https://www.facebook.com/dkkpolanka/

– młodzieżowy DKK w Skawinie

Spotkania odbywają się w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 w MBP w Skawinie (ul. Sikorskiego 18). https://www.facebook.com/groups/1964842740357772

– oraz klub dziecięcy, działający przy naszej filii w Woli Radziszowskiej, który współpracuje z miejscowym przedszkolem.

Może dołączysz?

Osoby chętne do przyłączenia się do klubu w Polance (klub dla dorosłych) lub w Skawinie (klub dla młodzieży), proszone są o kontakt e-mailowy z moderatorką Anną Całą, a.cala@biblioteka-skawina.pl.