FERIE 2020 – podsumowanie

Zajęcia w ramach “Nowoczesnej Biblioteki”, czyli programowanie robotów Photon od podstaw, były cudowne! Grupa śmiałków codziennie próbowała swoich sił podczas warsztatów pełnych wyzwań, zagadek logicznych i różnorodnych sytuacji problemowych, podnosząc swoje umiejętności programistyczne. Zabawa była wyśmienita, a uczestnicy już zaznaczyli, że chcą więcej!

Drugi tydzień ferii, czyli zajęcia w ramach “Kreatywnej Biblioteki” minął równie szybko, co pierwszy!

Tworzyliśmy z papieru, filcu, bibuły, tkanin i wielu innych materiałów. Kleiliśmy, składaliśmy, wycinaliśmy, uczyliśmy się i poszukiwaliśmy. Bawiliśmy się wspaniale zawierając nowe znajomości. A efekt naszej twórczej pracy widać na zdjęciach!

Dziękujemy uczestnikom Ferii w Bibliotece 2020 – jesteście najlepsi! Do zobaczenia!

Tegoroczne ferie zimowe minęły nam w Borku Szlacheckim na wspaniałej zabawie. Tworzyliśmy quilling, maski karnawałowe, tkaliśmy dywaniki dla lalek i ozdoby do powieszenia. Zrobiliśmy także walentynkowe serca (origami) i zakładki do książek. Najmłodsi pokochali plastelinę, farby i pieczątki ze zwierzakami.

Było głośno, wesoło, kreatywnie i kolorowo.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom (dużym i małym) – jesteście wielcy!!! Do zobaczenia!

Ferie w bibliotece w Krzęcinie, zdecydowanie upłynęły nam pod znakiem MUZYKI
i doskonałej zabawy!
Razem z Panią Ewą Jakóbik., która wsparła nas swoim muzycznym talentem
i oczarowała wspaniałą osobowością, udało nam się:
– stworzyć orkiestrę 📣
– wykonać kilka wyjątkowych instrumentów🎷
– rozwiązać escape room (nie do końca)⛔️
– stworzyć hip-hop’ową “ekipę” 🤪
– pograć w gry 😀
– stworzyć kilka arcydzieł z gliny
oraz kilka nowych, wspaniałych oryginalnych dzieł plastycznych
– być najgłośniejszą grupą w Krzęcinie🔇 – mimo braku Bartka R. – w pierwszym tygodniu, na szczęście powrócił do „gry” w drugim tygodniu! Z TRĄBĄ.
Dziękujemy wszystkim bywalcom, bez Was nie ma nas. Dziękujemy.

Ferie 2020 w MultiCentrum już za nami!

Podczas tegorocznych ferii dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze nowe zajęcia ,,Koduj z Makey Makey” oraz ,,Od kodowania do programowania”, podczas których powstały pierwsze układy mechatroniczne, a nasze roboty Photon wyruszył w swoją  pierwszą zaprogramowaną podróż. Ale oczywiście nie zabrakło również naszych stałych zajęć. W pierwszym tygodniu ferii, na zajęciach plastycznych powstało bardzo wiele ciekawych prac przedstawiających zimę oraz rzeźby lodowe.
Z kolei podczas drugiego tygodnia na zajęciach plastycznych tworzyliśmy projekty masek karnawałowych, a także kubeczkowe roboty. Podczas zajęć „Zimowy podróżnik” dzieci wybrały się
w podróż na Arktykę i Antarktydę, a uczestnicy „Akademii młodych biologów” poznali jak zbudowany jest układ krwionośny i trawienny człowieka. Nie mogło zabraknąć również naszego małego teatru, czyli zajęć ,,Zimowa MultiBajka”, a w nim odsłony bajek ,,Królewna Śnieżka”, ,,Fontanna szczęśliwego losu”, „Dwie Dorotki” i „Królowa Śniegu”. Ferie w MultiCentrum to była też świetna okazja aby poprzez zabawę nauczyć się języka angielskiego, tym razem słówka dotyczyły zimy i sportów zimowych. Łącznie przeprowadziliśmy 33 zajęcia, w których udział wzięło 403 Uczestników.

Wszystkim naszym Uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok !

W Radziszowie uczestnicy ferii z biblioteką przejechali „Machiną przez Chiny”, z Lassem i Mają rozwiązywali zagadki kryminalne, podróżowali przez kosmiczne galaktyki i śledzili losy dziewczynki, która postanowiła zostać rycerzem. Stworzyli swoje własne mapy marzeń, dla bliskich wykonali piękne walentynkowe kartki i jeszcze zdążyli zorganizować turniej planszówek. Zabawa była świetna, do zobaczenia w wakacje.

Tegoroczne ferie zimowe  minęły  w  bardzo wesołej atmosferze  dzieci  świetnie  się bawiły.

Było dużo śmiechu,  zabawy i pozytywnej  energii.

Ferie, ferie i po feriach. Bawiliśmy się wspaniale. Wspólnie podróżowaliśmy, tworzyliśmy, uczyliśmy się i graliśmy w gry. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych aktywnościach i z uśmiechem zabierały wykonane przez siebie prace do domu. Koniecznie zobaczcie co ciekawego działo się na naszych zajęciach 🙂

Podczas warsztatów korzystaliśmy z materiałów ze stron: krokotak.com oraz printoteka.pl.