Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

UWAGA! Zajęcia dla klas 6-8, zostają przeniesione na termin 01.02.2023, w godzinach 16:00-17:30!

O zajęciach Klubu Młodego Programisty działającego w naszej bibliotece już na pewno wiecie. Dzieciaki uczą się, bawią i wyciągają dla siebie podstawy programowania, które na pewno przydadzą się w dorosłym życiu! Kochani Rodzice… nie zastanawialiście się nigdy, co tam się dzieje? Jesteśmy pewni, że nie raz skręca Was z ciekawości – co to za ruch, śmiechy i inne rozrabiania! Dlatego spieszymy z propozycją, która już niedługo również przed Wami otworzy tajemnicze drzwi świata programowania…

W ramach Klubu Młodego Programisty 4 STYCZNIA w naszej bibliotece odbędą się RODZINNE warsztaty!

Plan zajęć:

  • “Gdy nadchodzi zima” – warsztaty dla klas 1-3.

Tematem przewodnim warsztatu będzie zima, a także kojarzone z tym czasem przyjemności, czyli… prezenty! Spotkanie obfitować będzie w zadania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Aktywności będą miały zróżnicowany stopień trudności – tak, aby zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy znaleźli coś dla siebie. Podczas zajęć kursanci będą mieli okazję popracować z robotami edukacyjnymi, a także poznać funkcjonalności płytki micro:bit.

  • “Programistyczny kulig” – warsztaty dla klas 6-8.

Dzieci i ich rodzice będą mieli szansę sprawdzić, jak dobrze współpracuje im się przy grupowym wyzwaniu. Zostaną zaproszeni do rodzinnego quizu, podczas którego przyjdzie im się zmierzyć z zagadkami logicznymi. Poznają mikrokomputer, który stanie się maszyną losującą, a następnie zamienią się na chwilę rolami! Podczas realizacji scratchowych zadań, to dzieci będą pełniły funkcję nauczycieli, a ich rodzice staną się uczniami. Zadania wymagać będą uważności i pomysłowości. Na koniec rozegrany zostanie okolicznościowy mecz robotyczny – naprzeciw siebie staną drużyny nastolatków i rodziców.

Pierwsza grupa (klasy 1-3) startuje o godzinie 15:30, natomiast grupa druga (klasy 6-8) o 17:00. Na zajęcia można się zapisać już od najbliższego poniedziałku 12 grudnia, w naszej bibliotece: telefonicznie: 12 276-25-71, mailowo:  multicentrum@biblioteka-skawina.pl, lub osobiście.

Nie ma na co czekać, lista zapisów jest ograniczona!