Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

W Skawinie 2020 rok pod znakiem nowych inwestycji

Lovekrakow.pl

Data publikacji: 03.01.2020

Nowy dworzec, ciągi pieszo-rowerowe, bezpłatny autobus miejski. To tylko część inicjatyw, jakie są i będą podejmowane w nadchodzących miesiącach w Skawinie.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie walczy z zanieczyszczeniami powietrza wynikającymi z emisji spalin. Urzędnicy chcą dać mieszkańcom możliwość skorzystania z wygodnych alternatyw dla samochodów. Jedną z dostępnych opcji jest bezpłatny autobus miejski, który jeździ po terenie Skawiny od grudnia ubiegłego roku.

Skawińskie Centrum Komunikacyjne

Jak podkreśla Marcin Kozielski, rzecznik prasowy skawińskiego ratusza, w mieście trwają także prace nad stworzeniem sieci ciągów pieszo-rowerowych. Szlaki będą dostępne dla pieszych, rolkarzy, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg. Ich głównym zadaniem ma być doprowadzenie mieszkańców do Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego obok dworca PKP. Budynek po remoncie ma zostać otwarty w połowie 2020 roku, a w jego skład wejdzie między innymi kawiarnia, czytelnia czy filia Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Parking dla wszystkich

Jak przypomina Kozielski, obok budynku dworca pojawił się już parking typu park & ride, który może pomieścić w sumie 500 samochodów, dodatkowo przy dworcu powstał zadaszony parking dla rowerów, mieszczący około 80 jednośladów. Zdaniem rzecznika dzięki tym inwestycjom mieszkańcy otrzymają nowe, wygodne, tańsze i nade wszystko zdrowsze alternatywy dla samochodu, co ma przysłużyć się do poprawy jakości powietrza w Skawinie.