Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz z Kołem Miejskim PTTK nr 27 w Skawinie już po raz drugi mają ogromną radość zaprosić na wspólną, całodniową wycieczkę turystyczną śladami… bibliotecznych filii!

To kolejna okazja, by w niestandardowy i aktywny sposób dotrzeć do agend MBP w Skawinie, zwiedzając jednocześnie lokalne atrakcje i zabytki.

Zachęceni zeszłorocznym ciepłym przyjęciem i dobrą zabawą, postanowiliśmy, iż druga edycja tej wyjątkowej wycieczki odbędzie się 26 września 2020 r. (sobota). Startujemy o godzinie 9:00 w nowej siedzibie Biblioteki Głównej. W tym roku udamy się na „drugą stronę” naszej gminy, odwiedzając: Wolę Radziszowską, Radziszów, Borek Szlachecki, Skawinę i Zelczynę. Poza filiami bibliotecznymi zwiedzimy m.in.: kościół i izbę regionalną w Woli Radziszowskiej, a także niedawno wyremontowany Dworzec PKP w Skawinie, czyli nasz nowy dom! Zwieńczeniem wycieczki będzie grill integracyjny w Zelczynie.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek oraz aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Mało tego! Udział w tegorocznym Biblio-trekkingu jest całkowicie darmowy! Jest to możliwe dzięki projektowi „Spotkania z biblioteką!”, w ramach którego udało nam się wywalczyć dofinansowanie na szereg akcji kulturalnych, których przedsmakiem i inauguracją jest właśnie wycieczka Biblio-trekking.

WAŻNE! Ze względu na sytuacje epidemiczną, liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Data wycieczki: 26 września 2020 r. (sobota)
  • Godzina startu: godz. 9:00
  • Miejsce zbiórki: Budynek Biblioteki Głównej (ul. Sikorskiego 18)
  • Godzina zakończenia: ok. godz. 17:00
  • Długość trasy (pieszo): ok. 7-8 km
  • Trasa: SkawinaWola Radziszowska – Radziszów – Borek Szlachecki – Zelczyna
  • Cena: udział BEZPŁATNY
  • Uczestnicy: wszyscy chętni – decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną i troskę o bezpieczeństwo uczestników, w wycieczce może wziąć udział nie więcej niż 40 osób.
  • Zgłoszenia: od 7 września, poprzez formularz dostępny w Bibliotece Głównej i filiach, a także w siedzibie Koła Miejskiego PTTK Skawina (ul. Kościuszki 10).

ZAPRASZAMY!

P.S. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.