Happy BarbieDay – urodzinowa wystawa lalek

Przedłużamy wystawę do 12 lutego! Kto jeszcze nie widział – zapraszamy 🙂

Hi Barbie! Ile razy słyszeliście to powitanie w ciągu ostatniego roku? Na fali hitu kinowego „Barbie”, który na różowo zawładnął całym światem, powstała niezwykła wystawa lalek inspirowana Barbie®. Koło Robótek Ręcznych „Razemkowo”, Fundacja Dar Serca w Skawinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zapraszają na najnowszą odsłonę kultowego tworu kulturowego  – Barbie Bibliotekarka®. Wystawa organizowana z okazji 3 lat MBP w nowej siedzibie – Dworcu PKP.

Gabloty na parterze Biblioteki Głównej są zapełnione scenkami z naszego codziennego, bibliotecznego życia, ogrywanymi przez Barbie®. Lalki trafiły w ręce niesamowitych i zdolnych ludzi, którzy uczynili cuda! Naprawione, połatane i ubrane w ręcznie robione stroje szykują się do wystawki 😉 Ogromne podziękowania dla Dobrych Duchów: Mariana Strzebońskiego, Marka Sanoka, Anny i Mariusza Ostafin, oraz Salonu Fryzjerskiego Renaty Juchy, bez których wystawa by się nie udała. Dziękujemy również za wiersz, który powstał z okazji naszych dworcowych urodzin! Zapraszamy do zapoznania się z tekstem Pani Zofii Kapery:

Niech to będzie mała podpowiedź, co przygotowały Barbie® 😉 Nie pozostało nam nic innego, jak zachęcić do odwiedzenia Biblioteki i obejrzenia wystawy!