Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Poczuj klimat Skawiny – bezpłatne warsztaty klimatyczne

Taki mamy klimat! No właśnie, jaki? W jakim stopniu znasz swoją gminę? Pytania można mnożyć: czym oddychamy? Czy w Skawinie są wyspy? Jak przewidzieć powódź i zmianę pogody? Kiedy szum zmienia się w hałas? Co to są mikrokontrolery? Odpowiedź jest jedna – warsztaty „Poczuj klimat Skawiny”, które współorganizujemy z Gminą Skawina.

Plakat warsztatów Poczuj klimat Skawiny.

W trakcie warsztatów dowiesz się, jak z pomocą łatwo dostępnych podzespołów i odrobiny wiedzy o elektronice zbudować czujniki monitorujące jakość powietrza, warunki pogodowe i inne zjawiska, które wpływają na naszą teraźniejszość i przyszłość.
Zobaczysz, jak zapisywać, wysyłać, analizować i w czasie rzeczywistym publikować dane, żeby mogli z nich korzystać inni.

Zbudujesz swoje własne czujniki, zadbasz o ich pogodoodporność i wybierzesz miejsce, gdzie je zamontować – a zbierane informacje posłużą wszystkim mieszkankom i mieszkańcom naszej Gminy! Wszystko pod okiem specjalistów – pracowników naukowych, którzy pokażą nam, że nie taki diabeł straszny…

Informacje organizacyjne

Warsztaty skierowane są do uczniów 8 klas szkoły podstawowej i 1 klas szkół średnich. Odbędą się 19 maja (piątek) o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie.

Zapisy ruszają już jutro – 12 maja!

Jak się zapisać?

  •  telefonicznie: 12 276 25 71
  • mailowo: biblioteka.glowna@biblioteka-skawina.pl
  • lub osobiście w Bibliotece Głównej

Zapraszamy!