Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

PROJEKT ZACZYTANI – MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKAWINIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU

InfoSkawina.pl

Źródło: MBP
Data publikacji: 29.09.2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie wraz ze wszystkimi filiami (MultiCentrum, w Borku Szlacheckim, Krzęcinie, Pozowicach, Radziszowie, Wielkich Drogach, Woli Radziszowskiej, Zelczynie) po raz trzeci przyłączyła się do projektu Zaczytani, dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdujących się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. W tym roku w zbiórce książek wspierać nas będzie Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie.

Przyłączyliśmy się poprzez zorganizowanie punktów zbiórek książek. Można przynieść swoją ulubioną książkę z młodości bądź książkę, którą już przeczytały Twoje dzieci lub zupełnie nową!

Książki przekazane przez Państwa trafiają do potrzebujących placówek (oddziały dziecięce, placówki terapeutyczno-wychowawcze, świetlice środowiskowe, hospicja etc.).Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię. Dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

Poprzednie akcje zakończyły się przekazaniem do Fundacji „Rozwój” ponad 2 tys. książek.

Po większą porcję informacji o projekcie zapraszamy na stronę internetową:
www.zaczytani.org