Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Spotkanie warsztatowe z rzeźbiarzem Bogusławem Popowiczem w skawińskiej bibliotece

skawina.eu

Data publikacji: 06.10.2020

Bogusław Popowicz – rzeźbiarz, malarz, rysownik, który od 2010 roku tworzy w pracowni znajdującej się w pobliskim Radziszowie. Pracownia posiada bogatą ofertę warsztatów artystycznych, które jesienną porą odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie.

To fantastyczna okazja, aby odkryć ukryte pasje oraz zapał do sztuki. Mało tego – wystawa prac lokalnego artysty będzie gościć w naszej bibliotece kolejne dwa tygodnie.

Bogdan Popowicz w jednym z wywiadów odpowiada: „Osobiste zaangażowanie artysty w projekt, trud osobistego wykonania dzieła, który jest zapisem osoby, chwili, historii, talentu, kultury z jakiej artysta wyrasta. Jest to wartością nie do przecenienia. Każdy ślad indywidualny wskazuje drogę  skąd i dokąd  przyszliśmy. Sens nadajemy podejmując trud tworzenia.” . Spotkanie będzie idealną okazją do sprawdzenia swoich sił w świecie sztuki.

Na spotkanie z artystą zapraszamy 16 października o godzinie 18:00. Będzie miało formę warsztatową.

Ilość uczestników jest ograniczona (obowiązują zapisy!), jednak dla zainteresowanych udostępnimy relację online na bibliotecznym Facebooku.