Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. To idealna okazja, by wybrać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie i pokazać swoim pociechom przepiękną wystawę „W krainie lalek”. Organizatorzy: Fundacja DAR SERCA Skawina oraz RAZEMKOWO – Koło Robótek Ręcznych w Skawinie, wprowadzają w nasze mury historię, która otwiera przed Wami świat zabawek naszych babć i ożywia wspomnienia z dawnych lat. Lalki pochodzą ze zbiorów: Anny Kudeli (obecnie własność Joanny Massalskiej), Anny Morawskiej, Beaty Kostrz i Urszuli Wiącek.

„Czasy przemijają, lalki pozostają – ale tylko u tych, którzy je kochają” – to hasło przewodnie ekspozycji, zawierające w sobie dziecięcą radość, niewinność oraz beztroskę zabaw wspominanych w dorosłym życiu. Wystawa stała się inspiracją do wiersza autorstwa Zofii Kapery z Razemkowa. Niech ten utwór stanie się literackim bodźcem do wkroczenia
w świat dziecięcych marzeń:

Z porcelany, szmaciane,
Pacynki i szklane,
Regionalne, ludowe
Z zagranicy, krajowe.

Z bogatych kamienic
I spod wiejskiej chaty.
Gdzie miały swe mamy
I domy przed laty.

Ze zbiorów prywatnych
Przybyły tu licznie
Gościnnie
Do Miejskiej
Biblioteki Publicznej.

Żeby inni teraz
Sobie zobaczyli
Jakimi lalami
Babcie się bawiły.

Spójrz laleczce w oczy
Zobacz, jest Ci znana?
Pewnie inna niż twoja
Lecz też przytulana.

Czasy przemijają
Lalki pozostają
Ale tylko u tych,
Którzy je kochają.

Wystawa „W krainie lalek” startuje 1 czerwca o godzinie 10:00. Eksponaty będzie można podziwiać do 30 września w Bibliotece Głównej (ul. Sikorskiego 18, Skawina).

Serdecznie zapraszamy! 

Na plakacie znajduje się lalka na tle zielonej trawy. Tytuł wystawy: „W krainie lalek”. Dopisek: „Czasy przemijają, lalki pozostają – ale tylko u tych, którzy je kochają”. Wystawa czynna: 1 czerwca – 30 września. Miejsce: Biblioteka Główna ul. Sikorskiego 18, Skawina. Organizatorzy: Fundacja Dar Serca Skawina, Razemkowo Koło Robótek Ręcznych w Skawinie. Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie.