Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Swoją wielką przygodę podróżniczą zaczęła w 2007 roku. Wówczas nie było możliwe zaplanowanie trasy wyprawy przez internet. Niezwykle odważna kobieta, która zawsze marzyła, by jej życie obrało właśnie taki kierunek. Sama o sobie pisze: „Zawsze chciałam pojechać w długą samodzielną podróż w nieznane, jedną z tych, o jakich czytałam z wypiekami w relacjach zazdroszcząc śmiałkom, którzy się odważyli. Jednak myśl, że kiedyś pojadę w nią naprawdę, wydawała mi się absurdalna tak, jak to, że kiedyś polecę na księżyc.”

Zdecydowała się na samotny wyjazd i to odmieniło jej życie! Piękna półroczna podróż zaowocowała książką „Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet”, która stała się dla wielu iskierką do rozpoczęcia własnej podróży. Oprócz odwagi do podróżowania potrzebne są środki materialne, nic prostszego, autorka opowiada o swoich doświadczeniach w kolejnej książce: „Lecę dalej. Tanie podniebne podróże”. Piękne miejsca i zabytki, międzynarodowe wojaże to przede wszystkim zderzenie z inną kulturą i ludźmi, o czym opowiada trzecia książka podróżniczki: „Między światami”.

2 października 2020 o godz. 18:00 Marzena Filipczak zawita do Biblioteki Głównej, by porozmawiać o swoich niezwykłych przeżyciach, przygodach i odczuciach towarzyszących podróżniczemu stylowi życia. Temat spotkania: „Porwanie w Turkmenistanie. Opowieść o podróży przez krainy, w których kobieta w pojedynkę praktycznie nie występuje”. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu osobiście, przygotujemy relację na profilu facebookowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie. Jesteście ciekawi? My bardzo!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.