Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Drzewa / Wojciech Grajkowski, Piotr Socha

Światowy Dzień Środowiska, przypadający 5 czerwca, oraz zbliżające się wakacje to świetne preteksty, by sięgnąć po rewelacyjny album „Drzewa” duetu Piotr Socha (ilustracje) i Wojciech Grajkowski (tekst). Wielkoformatowa książka na każdej stronie omawia inne zjawisko związane z drzewami i drewnem. Są więc zestawienia drzew najstarszych i najwyższych, drzew prehistorycznych i endemitów (ależ kolekcja dziwadeł!), drewnianych instrumentów i domków na drzewie. Są stronice poświęcone lasowi pierwotnemu i bonsai, a nawet drzewom w religiach i legendach świata.

To kolejna wspólna książka przyrodnicza Sochy, ilustratora o bardzo oryginalnej, rozpoznawalnej na pierwszy rzut oka kresce, i Grajkowskiego, doktora biologii, zajmującego się popularyzacją nauki i edukacją ekologiczną. Tak jak poprzednie „Pszczoły”, album najlepiej oglądać i czytać całą rodziną, gdyż czytelnik w każdym wieku znajdzie tu wiele dla siebie. Prosty i przy tym pełen ciekawych informacji tekst współgra z pięknymi i zabawnymi rysunkami.

Obcując z „Drzewami”, uświadamiamy sobie, że Ziemia należała niegdyś do tych gigantycznych organizmów, które pokrywały niemal całą planetę. Wycinając pierwotną puszczę, utraciliśmy mnóstwo z jej bioróżnorodności. Tej straty niestety nie da się odrobić nawet w ciągu kilku ludzkich pokoleń… Więc tym uważniej na wakacyjnych szlakach wypatrujcie wspaniałych, wielkich i pięknych drzew!

Dostępność książki w naszej bibliotece sprawdzicie, klikając tutaj!

Anna Cała