Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie

Szukaj
Close this search box.

Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow, t. 1 / Jessica Townsend, tł. Małgorzata Hesko-Kołodzińska i Piotr Budkiewicz

Nielegalna imigrantka, osoba przeklęta oraz posiadaczka tajemniczego i niebezpiecznego talentu w jednym. A do tego najprawdopodobniej… nowa literacka przyjaciółka twojego dziecka! Oto Morrigan Crow, której przygody w magicznej krainie Nevermoor śledzi się z zaangażowaniem (ach, zaryzykuję to obrazoburcze dla wielu stwierdzenie) porównywalnym do tego, jakie towarzyszy lekturze poczynań pewnego młodego czarodzieja z charakterystyczną blizną na czole.

Podobieństw między powieściami Townsend i Rowling jest zresztą więcej. Choć w przeciwieństwie do Harry’ego Morrigan dorasta w zasobnym domu w otoczeniu rodziny, jednak i jej dzieciństwo jest wyjątkowo ponure. Dziewczynka należy bowiem do tak zwanych przeklęty dzieci i przypisuje się jej odpowiedzialność za wszelkie nieszczęścia, spadające na mieszkańców Republiki. Ona również, tak jak Potter, w dniu urodzin niespodziewanie dostanie szansę na odmianę losu. Crow także będzie się szkolić, a jej osobowość i umiejętności zostaną wystawione na wiele niezwykłych prób. I w końcu w opowieści odnajdziemy oryginalne, magiczne artefakty i motywy, za które tak lubimy książki o HP.

Dodatkowymi plusami serii są mroczny klimat, mocna osobowość głównej bohaterki, nieprzewidywalność akcji i jej dobre tempo. Emocjonujące wydarzenia są przeplatane spokojniejszymi rozdziałami. Nie ma się więc poczucia, że powieściowy rollercoaster zaraz przyprawi nas o zawrót głowy…

Poleca

Anna Cała

Wiek +9

Wszystkie tomy serii, jakie dotychczas ukazały się w Polsce, znajdziecie w skawińskiej bibliotece: KLIK